Dzień zwykły pracy w sortowni, czyli od skanowania do brudnej roboty

Praca powiązana z segregowaniem produktów przeważnie wykonywana jest na zapleczach magazynowych większych sklepów lub małych koncentrujących się na dystrybucji jednego, maks kilku wytworów. Co powinni wiedzieć pracownicy sortowni, czego można się spodziewać w takiej pracy, których błędów unikać jak ognia, jakie są w końcu oczekiwana zarobkowe?

Wózek magazynowy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Sortowanie to po prostu szeregowane, porządkowe prace wykonywane przeważnie na zapleczu. Sortowaniu podlega niemal wszystko, nie tylko produkty do skonsumowania – od odpadów przez fabryczny plastik, po zamienniki w warsztacie samochodowym.

W pracy fizycznej zatrudnia się w czasie sezonu ludzi sortujących owoce i warzywa, żeby zatowarowane skrzynki mogły być podstawione prosto do sprzedaży. Kompletowaniu podlegają też ubrania używane, lądujące później w tak zwanych ciuchlandach.

Nie są to oferty pracy Grójec wymagające specjalistycznych uprawnień i co najmniej magistra – na klasycznego magazyniera wystarczy wykształcenie średnie lub techniczne. Kluczowa jest tuta samodyscyplina i sprawna organizacja pracy. W większych korporacjach, gdzie ludzie od sortowania nie nadzoruje tylko szef, ale i kamery, praca podlega większej weryfikacji. W małych firmach większą rolę pełnią relacje między szefem a zatrudnianym pracownikiem magazynów. Przez miesiące, lata takiej pracy (w polsce), człowiek nabywa rzecz bezcenną: zna każdy zaułek, półkę z konkretnymi produktami lub częściami, daty ważności tych produktów. Każdy nowy magazynier zmuszony jest uczyć się koordynacji od nowa.

Autor: HEMMERSBACH

Pracownicy sortowni muszą być gotowi do wykonywania wyładunków.

Przedstawiana porada okazała się dla Ciebie przydatna? W takiej sytuacji sprawdź poza tym inne tego typu wpisy i zobacz więcej wskazówek (https://expertodszkodowania.pl/odszkodowania-za-smierc/).

Krzepa fizyczna przydaje się także w logistyce, kiedy trzeba wyjść z czterech ścian magazynu. Przydatne okazuje się również prawo jazdy, aby magazynier mógł wspomóc, a nawet zastępować w zaufaniu kuriera. Praca Grójec przy sortowaniu to duża rutyna, szczególnie w branży spożywczej. Pełen etat w pracy na sortowaniu na początku wydaje się ciężki, zwłaszcza kiedy w typowo fizycznej pracy dostaje się nieco ponad tysiąc złotych na miesiąc. Stawki za granicą, szczególnie w pracach okresowych w porównaniu z polskimi, opłacają się zdecydowanie bardziej.Autor