Mata edukacyjna oraz kołyska – od czego zacząć

Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?
Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

kołyska

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być w miarę twardy a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca. Przekonaj się sam: wyszczególnienie.

Kołyski dla niemowląt jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest wysoka cena. Mieści się ona w przedziale od 200 zł, wówczas jest to zwykła drewniana kołyska, do aż 1000 zł. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego dzieciaczka. Maluszki kochają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Ponadto wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają świetny wpływ na rozwój niemowlęcia.

Zabawki edukacyjne dla niemowlęcia
Maty edukacyjne to zabawki, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, gdyż znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku. Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki. Interesująca oferta: .

Występują one w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, ale najważniejsze jest to, aby miały odpowiedni rozmiar. Niemowlę musi mieć wystarczająco dużo miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej.

Jeżeli opisywana kwestia jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów lampydodomu.pl tu – te informacje także nie powinny pozostać pominięte!

Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami. Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci.