Firma w Polsce? Standardowe zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

Polska firmą stoi, jesteśmy w stanie tak to ująć, kiedy zestawimy, jaką mamy ich ilość. To normalnie uderzające, że nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe firmy, a co więcej, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc taka popularność tego typu inicjatyw? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że wielką rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli trudno znaleźć zatrudnienie, więc naturalnym rozwiązaniem jest stworzenie swojego miejsca pracy. Jednocześnie są także pozostałe wytyczne takiej sytuacji.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki przychodzi na myśl to taki mówiący o tym, iż Polak to wielki indywidualista, sam dokładnie wie, jak ma coś załatwić. Jeśli szef nie wie, to należy odejść z pracy i zrobić coś na własną rękę. Polak więc to indywidualista, który uwielbia działać, nie lubi czekać, należy mu się własna szansa, jaką dobrze wykorzysta.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Kliknij więc w podany link, dowiedz się tutaj, czy nowe posty również przypadną Ci do gustu. Wierzymy, że tak.

Tak samo jesteśmy w stanie dodać, iż ma to swoje konotacje historyczne, bo skoro jesteśmy takimi indywidualistami, to ogromną rolę odgrywa też sprawa szefowania. Nie chcemy, aby ktoś nami dyrygował, chcemy mieć coś swojego. Nieco więcej odnośnie tematu: wartościowa strona.

Tak również było w naszych dziejach. Przez znaczącą część ktoś nami rządził, ale co chwila powstawaliśmy, gdyż nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować. Może także stąd może wynikać ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego drzemiąca w każdym z nas. Z drugiej strony, polskie państwo zachowuje się czasem jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić taką chęć do działania Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, wymyśla jakieś dziwaczne regulacje, prowadzi nadmierne kontrole, ogólnie zatruwa życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego oszusta lub człowieka gorszego od siebie. Jasne, że nie wszyscy tak działają. Są wspaniali urzędnicy, podobnie, jak są nieuczciwi właściciele firm, niemniej klimat zwyczajnie nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o którym nie można nie wspomnieć.

A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali własną firmę zastanowią się dwukrotnie, czy faktycznie na to się zdecydować. Najbardziej niepokojące zaś jest to, że jeśli tego nie zrobią, to mogą wyjechać za granicę, przykładowo do Wielkiej Brytanii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej życzliwe dla przedsiębiorców. Warto wcześniej też sprawdzić jakie rzeczy będą nam potrzebne w naszej firmie, przykładowo monitory przemysłowe w firmie.