Rodzaje blach stalowych, do czego są używane, jak produkowane i ich opis.

W hutach i zakładach przerobu metali powstaje bardzo dużo towarów. Jedną spośród nich są blachy stalowe, a więc nic innego, jak stalowe fabrykaty hutnicze, najczęściej walcowane. Ich przekrojem jest standardowy prostokąt. Specjalistyczna fabryka zatrudniająca się wyrobem blach jest to walcownia blach. Walcownie blach rozdzielić da się na walcownię blach grubych, cienkich itd. Aby jasno rzec, czym jest blacha stalowa, potrzeba ją opisać jako produkt stalowy, którego grubość jest mniejsza od długości oraz szerokości. Najczęściej produkowana jest ona w arkuszach, lub rulonach.

krycie dachu blachą

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Rodzajów blach jest bardzo dużo. Kategorii także używa się kilka. Najważniejszym z nich jest podział blach pod względem grubości. Wymienia się tutaj trzy blachy: bardzo wąska, zwana też folią, blacha (więcej informacji) cieniutka, a więc taka maksymalnie do 5 milimetrów oraz blacha grubsza, a więc ponad 5 milimetrów. Blachy ocynkowane (powołaj się na nas) cienkie wytwarzane są na chłodno lub na ciepło, natomiast blachy grube wytwarza się wyłącznie na ciepło. Odmiennym podziałem blach jest podział biorąc pod uwagę na jej fizyczną postać.

Nazywa się tutaj blachę falistą, w kształcie trapezu, żebrową, ocynowaną i blachę platerowaną. I tak trapezowa ma kształt przypominającą trapez, a żeberkowa ma wzór jedynie na jednej ścianie. Blachy dzielą się również na produkty ze stali węglowej, metalu nieżelaznego a także różnych stopów, przykładowo miedź, tytan. Niektóre są również jedynie traktowane po wierzchu dobrym środkiem, cyną przykładowo. Dużo wiadomości odnośnie blach: .

Blachy stalowe są niezwykle modne, ponieważ można ją bardzo łatwo profilować. Znakomicie nadaje się do pokryć powlekanych rożnymi powłokami, jest jednocześnie świetnym artykułem, jeżeli idzie o pokrycia dachowe. Specjaliści określają ich trwałość na zgoła 50 lat, warto więc pojechać do konkretnej hurtowni i wybrać taki produkt, jaki będzie spełniał oczekiwania.

krycie dachu blachą

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Warto także rozważyć jej nabytek, ponieważ wartość jest odpowiednia do jakości, którą marka zapewnia. Najdoskonalsza klasa, dokładność wykonania, dbałość o każdy aspekt to je wyróżnia i to jest gwarancją zadowolenia z zakupionego produktu.