Wiosenne porządki w garażu

Rozpoczyna się wiosna. Pomiędzy sprzątaniem a podróżą na pierwsze w tym roku pieczenie kiełbasek powinniśmy pomyśleć nad własnym bezpieczeństwem. Po mroźnym sezonie powinno się skontrolować prywatny pojazd, sprawdzić działanie hamulców, czy wymienić olej na letni.

opony

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie najważniejsza będzie zmiana opon z zimowych na letnie. Może się to wydawać czymś nie ważnym, niemniej jednak tak nie jest.

Przejrzyj nasz interesujący fakt (https://www.autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci), żeby dowiedzieć się sporo niuansów na fascynujący Cię temat. Namawiamy i życzymy wciągającej lektury!

Sezonowe opony odróżniają się od siebie w dużej mierze, już sam wygląd gum nam to podpowiada. Nie istotne czy są to opony Kormoran (więcej tutaj) czy dowolnego odmiennego wytwórcy – różnice można zauważyć gołym okiem. Odmiennie prezentuje się bieżnik zimowy a odmiennie letni. Wynika to z warunków w jakich opona – przenieś mnie do strony – pracuje. Zimą najbardziej istotna dla budowy opony jest temperatura otoczenia. W warunkach mrozu wytwórcy wykorzystują „miękkie” kompozycje kauczuku aby przy ujemnych temperaturach tworzywo (przeważnie syntetyczny kauczuk) nie uległ zniszczeniu. Najważniejszy element gumy – bieżnik również pozostał dobrany do zwyczajnych wymogów pory roku. Świetnie odprowadza wodę oraz śnieg.

Opona taka z owych powodów wiosną szybciej się niszczy, a jednocześnie wyrażanie traci na przyczepności. To wie każdy rozważny kierowca. Nie musi za to znać innych detali, które mogą wywrzeć wpływ na luksus jazdy. Toteż zalecam wizytę u specjalisty. Starczy wpisać w przeglądarce określenie: sklep z oponami, i odkryjemy w pobliżu właściwy. Polecam sklep z oponami tradycyjny, bo opony Kormoran nie są na nieszczęście tanie. Należałoby więc przed kupnem dogłębnie przemyśleć sprawę oraz obejrzeć towar.

opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście w razie kłopotów z wyborem najlepiej zapytać się handlowca. On powinien nam szybko i bezbłędnie poradzić czy kupić opony wzmiankowanej powyżej firmy czy jednakże Dębica opony (sprawdź). Niezależnie od wytwórcę najlepiej gdyby opony były fabrycznie nowe, dlatego że posiadają wówczas najlepsze cechy. Bez wątpliwości wolno kupić używane gumy, tańsze ale posiadają one nieco gorsze własności, ponieważ nie wiadomo w jakiej kondycji była odbudowana opona początkowo. Lepiej jednakże nie robić oszczędności na osobistym i bliźnich bezpieczeństwie. Tak zabezpieczeni możemy weselić się podróżą w słoneczny majowy dzień, a nawet planować wczasy nad morzem bądź w górach.