Jak zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia lub awarii samochodu podczas podróżowania.

Wyruszając w podróż samochodem należy się liczyć z tym, że w pewnej chwili może się on gdzieś po drodze zepsuć, lub też zdarzy się jakiś wypadek, uniemożliwiający dalszą podróż. W niejednym przypadku są to drobnostki, takie jak przebita opona, brak paliwa czy też drobna awaria, którą tanio i szybko da się na miejscu zreperować. Niekiedy jednak samochód zepsuje się w taki sposób, że dalsza jazda możliwa nie będzie, i w takim przypadku będzie konieczne jego holowanie do domu lub jakiegoś warsztatu.

wypadek samochodowy

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zabezpieczyć się przed taką sytuacją, wykupując razem z ubezpieczeniem samochodu ubezpieczenie assistance. Przeważnie w zakresie jego mieści się przewiezienie zepsutego auta na jakąś określoną odległość, a dodatkowo przewóz osób i bagażu, który się wiezie. Pakiety assistance drogie nie są, gdyż ich koszt to przeważnie kilkadziesiąt złotych, lecz bardzo się przydają w awaryjnych przypadkach. Holowanie samochodu z dalszej odległości może kosztować nawet kilkaset złotych, i może to znacznie przekraczać koszty zakupu ubezpieczenia assistance.Przy posiadaniu ubezpieczenia sprawa jest prosta, wystarczy zadzwonić pod wskazany przez firmę ubezpieczeniową numer telefonu, poinformować o zdarzeniu i czekać na zjawienie się kogoś do pomocy.

Nie zastanawiaj się- przejdź do oferty (https://www.s-performance.pl/hamownia/), żeby uzyskać dodatkowe fakty na przedstawiany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twoją opinię!

Pracownicy ubezpieczyciela sami już zajmą wszystkim, czyli wyszukają pobliską firmę, z którą mają podpisaną umowę i zlecą jej załatwienie sprawy . Niekiedy, szczególnie gdy awaria wystąpi dalej od dużych miejscowości, trzeba będzie jakiś czas poczekać, lecz najczęściej po trzech godzinach w większości miejsc laweta Szczecin powinna dojechać na miejsce wypadku albo awarii. Pojazd będzie przez obsługę lawety załadowany na lawetę, a później odwieziony do określonego warsztatu. Przy ubezpieczeniach assistance kierowcy nie płacą za to dodatkowo, skorzystanie z takiej formy pomocy nie wiąże się również z podniesieniem składek, dlatego też cieszą się one coraz większą popularnością wśród właścicieli samochodów.