Pomysł na działalność gospodarczą

Posiadasz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z jego realizacją! Albowiem, osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Z ofertą dla nich, przychodzą także firmy leasingowe. Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny budowlane i drogowe (koparki jcb), maszyny do obróbki drewna i metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.

budowa

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. koparki kołowe posiada wiele korzyści. W razie kredytu kredytobiorca ma obowiązek pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Plusy leasingu daje się zaobserwować także, porównując go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zazwyczaj krótsza (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Poza tym w przypadku wynajmu nie można wykupić maszyny – (sisu), za to można to zrobić, kiedy przedsiębiorca decyduje się na leasing. Dobrze jest również zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie można wynająć. Leasing gwarantuje nam sprawne urządzenia.W obecnej chwili na rynku istnieje znaczna liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla leasingobiorcy na możliwość wyboru najciekawszej propozycji.

Nabywając przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją płynność finansową, albowiem musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, gdyż dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, lecz dwie i dzięki temu uzyskać większe przychody firmy(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).