W jakim czasie i jakim sposobem ubiegać się o odebranie podatku z obczyzny?

Jeśli pracowałeś za granicą około 4 lata i cyklicznie odprowadzałeś tam podatek dochodowy, zdołasz ubiegać się o jego zwrot. Wystarczy nieco znikomych kroków i możemy być właścicielami funduszy, które się nam należą.

wyliczenia podatkowe

Autor: chrstphre ㋛ campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Średni zwrot podatku z zagranicy to nawet 2500 zł. Rozrachunek z zagranicznym urzędem nie stanowi problemów z rozliczeniem z urzędem polskim. Można prosto oraz bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam funduszy. Jeśli osoba pracowała na terenie Irlandii, może odzyskać kilkaset euro bez wielkiego poczynania. Potrzebne do tego są dokumenty P45 lub P60, jakie wystawia pracodawca. O zwrot na ogół ubiega się dopiero po uwieńczeniu roku skarbowego, ale w wytłumaczonych okolicznościach można się też starać w czasie jego trwania. Zobacz: .

Taką wytłumaczoną sytuacją będzie wyjazd za granicę, ale tylko w owym czasie, jeżeli nie organizujecie powrotu do Irlandii, aż do zwieńczenia danego roku podatkowego. Kiedy nie ma się wyżej przytoczonych papierów, warto zwrócić się do spółki w Polsce frapującej się zwrotami podatków (zobacz spółki prawa handlowego) z zagranicy. Ich profesja polega na tym, iż załatwiają one każdą papierkową „robotę”, a konsument wypłaca im prowizję od uzyskanej sumy. Sięgnij po więcej informacji: blog.

Wystarczy wpisać w Internecie hasło: „zwrot podatku z zagranicy” bądź „zwrot podatku z Irlandii” i kliknąć w słuszną stronę. Nie potrzeba przy tym nawet wychodzić z mieszkania, będzie to więc znakomite rozwiązanie dla osób pracujących, zajętych. Wyłączne co musi poczynić klient (polecamy mystery shopper) korzystający z świadczeń takiej firmy, to zapełnienie dobrego formularza osiągalnego na stronie Internetowej.

W ciągu czterdziestu ośmiu godzin od przekazania dokumentu doradca ma za obowiązek skontaktować się z usługobiorcą i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Jeśli jednak po upływie określonego czasu nikt się nie odezwie, wskazane jest skorzystać z telefonu i zadzwonić na infolinię. Numery na ogół są podane w informacjach kontaktowych na portalach Internetowych.

Cała procedura trwa zazwyczaj około 3-6 miesięcy od dnia, w jakim Twoje kompletne dokumenty zostały wręczone do siedziby. W poniektórych wypadkach odzyskiwanie kasy może trwać więcej czasu, przede wszystkim gdy postać ubiegająca się o zwrot nie ma karty podatkowej P45, P60 czy dostarczone wiadomości albo dokumenty są niepełne lub błędne.

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Nieraz mieszkańcy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, iż można ubiegać się o zwrot podatku z obczyzny. Pochłania to nieco czasu, a opłaca się, gdyż niejednokrotnie jesteśmy w stanie uzyskać dużą sumę pieniędzy. Należą one się odbiorcom pełnoprawnie, więc warto zagłębić się w temat i stać się posiadaczem ponadprogramowej gotówki.