Rozmowa w sprawie pracy, to znaczy sztuka czarowania słowami i gestami

Osobiste spotkanie z chlebodawcą, mienione współcześnie rozmową rekrutacyjną czy interview to dla ciebie szansa, abyś mógł przedstawić się potencjalnemu zwierzchnikowi z jak najlepszej strony jako przyszły pracownik. Te kilka, a nawet kilkadziesiąt – o ile wydasz się swemu chlebodawcy wyjątkowo ciekawy – minut może albo spowodować kompletną zmianę w twym życiu zawodowym, albo będzie wyłącznie dodatkowym doświadczeniem na niełatwej drodze w poszukiwaniu miejsca pracy. Co zatem winieneś uczynić, żeby jak najlepiej wypaść w rozmowie?

Po pierwsze wycisz tarmoszące tobą emocje! Nawet jeżeli ogromnie długo wypatrujesz zatrudnienia i wydaje ci się że zaproszenie które uzyskałeś może być ostatnią szansą. Udowodnij pracodawcy, że jesteś specjalistą, że nie strwoniłeś czasu który dotychczas poświęciłeś na wyszukanie zatrudnienia. Po drugie reguła atutu.https://logintrade.pl/ (zobacz witryna firmy logintrade.pl)To taki sposób prezentacji swojej kandydatury, żeby wskazywać na swe dobre strony. Jeżeli ich nie pamiętasz zerknij do Curriculum Vitae. Odkryj przed chlebodawcą swą erudycję, praktyki, zdolności, wyróżnienia Pamiętaj jednak, że zasada atutu nie znaczy że im sporzej oszustw, tym większe szanse na pracę! Wprost przeciwnie. Przenigdy i w żadnej sytuacji, tym bardziej podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie wolno ci wymyślać dokonań, których nie zrealizowałeś. Zawsze dawaj nie jedynie prawdziwe, ale takie dane na własny temat, jakie można by sprawdzić.

Bądź otwarty.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Zachowanie asertywne nie oznacza pieniactwa, bądź wysuwania żądań. Asertywność to umiejętność wyrażania swoich odczuć, opinii i podejść w sposób zdecydowany, ale jednocześnie liczenie się z odczuciami, prawami pozostałych osób. Podczas rozmowy z chlebodawcą musisz zachować się niczym specjalista od reklamy. Twoim artykułem, który chcesz sprzedać jesteś ty sam. Przedstaw chlebodawcy swoje atuty, ale i zyski które odniesie jego przedsiębiorstwo, gdy znajdziesz się w tym składzie.

Na koniec jeszcze raz bardzo szczegółowo zbadaj swój bilans, CV oraz wysłany do pracodawcy list motywacyjny. Przeczytaj zawarte w nich wiadomości, rozważ, które z nich zdołałbyś rozwinąć. Każda rozmowa kwalifikacyjna to nie lada stres. Postaraj się zrelaksować oraz pomyśleć o czymś przyjemnym zanim przekroczysz próg prawdopodobnego chlebodawcy. Pamiętaj że nawet nieefektywna rozmowa kwalifikacyjna może wpłynąć dodatnio na twój rozwój zawodowy – na o rozwoju zawodowym pracowników). Czasami trzeba zacząć od analizy błędów.