W jaki sposób najlepiej rozwikłać problem pustych przejazdów?

Transport drogowy jest dość kosztowny, kupno i obsługa samochodów sporo kosztuje, paliwo również do najtańszych nie należy, a podczas jazdy na kierowców czeka sporo ponadprogramowych opłat. Jeśli się to wszystko posumuje, to okazuje się, że należy się czasami sporo nagłówkować, żeby na tego typu biznesie nie ponieść straty. Największym problemem przewoźników są kursy bez żadnego ładunku. Zakupione towary trzeba dostarczyć do celu, który niekiedy może się znajdować na przeciwległym końcu kontynentu, i do przebycia jest kilka tysięcy mil.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewiezienie produktów zamawiający płaci umówioną stawkę, która czasami jednak nie będzie pokrywać wydatków na powrót pojazdu do swojej bazy, i jeżeli ciężarówka nie ma zagwarantowanego frachtu do przewiezienia w powrotnej drodze, to do takiego zlecenia być może będzie trzeba dołożyć.

Dlatego też każdej firmie transportowej powinno zależeć na tym, żeby samochód jak najkrócej jeździł pusty, ponieważ wówczas nie będzie on przynosił on żadnego zysku, a wręcz przeciwnie, do takich przebiegów najzwyczajniej się jeszcze dokłada.

Niezwykle przydatne w rozwiązywaniu problemów z wolnymi kursami ciężarówek są najróżniejsze wirtualne giełdy transportowe. Tego typu giełdy są z reguły międzynarodowymi serwisami, do których dostęp mają firmy z większości krajów. Dzięki temu prawdopodobieństwo znalezienia zleceń jest znacznie większe, niż gdyby funkcjonowały jedynie na jednym rynku. Koncepcja tego typu stron jest bardzo prosta.

W jednej kategorii ogłoszenia dają przewoźnicy, którzy będą wracać określoną trasą i będą mogli po drodze coś dostarczyć, a druga grupa to firmy które posiadają wolne frachty i poszukujące kogoś, kto ich towary przewiezie do docelowego miejsca.

Aby przeczytać następne niebywale zajmujące wiadomości związane z zaprezentowanym tutaj tematem, na pewno przyda Ci się moja witryna. Więc wejdź w ten link.

Najczęściej ogłoszenia dotyczą przejazdów jednokrotnych, ale niekiedy trafiają się także oferty dotyczące dłuższej kooperacji.

Bardzo dużym plusem takich giełd jest szybkość wyszukiwania zleceń, kontakt pomiędzy zainteresowanymi stronami jest niezwykle szybki i przedsiębiorstwo, które przykładowo posiada wolny ładunek do dostarczenia na przeciwległy kraniec Europy bez większych problemów może znaleźć przewoźnika, jaki za sensowną opłatą go dostarczy.