Jak ośrodek miejski to oczywiście wiele miejsc do parkowania. Jak to wygląda dzisiaj i jak możemy zdefiniować takie miejsce postojowe?

Chciałoby się powiedzieć, że parking jaki jest każdy widzi. No ale każdy dostrzega coś innego. Dla jednej osoby więc parking będzie miejscem zawsze mało potrzebnym, tak mogą przyznać osoby nie posiadające aut. Skoro z nich nie korzystamy to istnieją, choć właściwie możemy się obejść bez nich. Diametralnie inną opinię przedstawi człowiek, jaki posiada auto i dość często korzysta z parkingów, zwłaszcza jeżdżąc po mieście i załatwiając wiele spraw. Dla tego typu osoby parking jest konieczny. Jak jest właściwie z tym parkingiem i czy możemy podejść do tej tematyki zupełnie bez uprzedzeń? Oczywiście, że tak!

samochody na parkingu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Parking to najłatwiej rzecz ujmując, określone miejsce do parkowania pojazdów mechanicznych lub innych środków komunikacji. Wyróżniamy różnorodne formy budowlane, lecz najbardziej znany podział to taki na parkingi terenowe oraz parkingi piętrowe, czyli po prostu garaże wielokondygnacyjne.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zainteresował, sprawdź szybko ten świetny link (https://www.stacjakontroli.wroclaw.pl/) – przeczytasz tam wiele użytecznych informacji.

Jednocześnie, ze względu na poziom posadowienia parkingi dzielić można podzielić na naziemne i podziemne. Miejsca postojowe na parkingu muszą być dopasowane do rozmiaru i charakterupojazdów, a również mieć na uwadze sposób parkowania danego samochodu.

W największym stopniu chodzi o samochody osobowe, jak pojedyncze stanowiska postojowe są zlokalizowane prostopadle do jezdni. Na podstawie polskich przepisów budowlanych najmniejsze wymiary powinny wynosić od dwustu trzydziestu do 500 centymetrów, natomiast przylegająca jezdnia powinna wynosić 600 centymetrów szerokości. Takie wymiary są zależne od danego kraju, przykładowo w innych państwach spotyka się bardziej znaczne, jak i bardziej skromne parkingi. Istnieją oczywiście także fachowe miejsca do parkowania, przykładowo dla niepełnosprawnych. Tego typu stanowiska powinny wynosić od trzystu sześćdziesięciu na pięćset centymetrów. Badania odnoszą się do korzystania z parkingów potrafią zaskoczyć, bo samochody w mieście najczęściej spędzają swoje miejsca na parkingu (dziewięćdziesiąt pięć procent czasu), a w użyciu zaś tylko 5 procent podczas swojego życia.

Stąd także każdy ośrodek miejski powinien prowadzić mądrą i funkcjonalną politykę w tym zakresie.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj dodatkowe informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie wahaj się za długo:)

Ośrodki miejskie są przeładowane pojazdami mechanicznymi, przez to są korki, jest coraz mniej parkingów. To rodzi istotne problemy, z jakimi władze wielkich miast muszą sobie poradzić. To faktycznie wyzwanie na najbliższą przyszłość.