Każdy ambitny rolnik pragnie usprawniać i powiększać swoje gospodarstwo rolne. W tej sytuacji ma parę form wsparcia finansowego i dofinansowań

Jak wiemy zapomogi, które oferuje unia europejska są niejednokrotnie prawdziwym kołem ratunkowym w niekorzystnych sytuacjach finansowych. Są one również świetnym podkładem pieniężnym, który gwarantuje rozkwit roli i nawiązanie współpracy z kontrahentami.

dofinansowania UE

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com

O funduszach unijnych mówi się naprawdę wiele. Dzięki nim jeszcze większa ilość gospodarzy ma duże przychody z rozkwitu gospodarstwa. Taką premię ma możliwość otrzymać praktycznie każdy gospodarz, który spełni określone kryteria dla danego projektu, który zapewnia dofinansowanie unijne dla rolników. W niektórych kwestiach jest niezbędne wykształcenie rolnicze, lecz nie jest to normą. Jednym z warunków otrzymania zastrzyku pieniężnego jest prezentacja biznesplanu, który wykaże, że otrzymane środki pójdą na inwestycje rolnicze.

Inną opcją zapomogi dla rolników są usługi kredytowe. Co za tym idzie pożytek z tego czerpie także niejeden bank, który ma specjalnie dedykowaną ofertę przeznaczoną dla rolników. Taka jednostka w swym asortymencie usług posiada w szczególności kredyty oraz rachunki firmowe i osobiste. Oczywiście najlepsza oferta tyczy się pożyczek. Produkty przedstawiają się w ten sposób, że należy tylko wziąć określony kredyt i odzyskać zwrot nawet do 75% z inwestycji. Tego rodzaju propozycje mają często naprawdę korzystne warunki kredytowania. Przy okazji wzięcia takiej pożyczki jest możliwość zaopatrzyć się w świetnie dopasowany dla gospodarzy rachunek osobisty do którego jest dołączana karta do konta.

konto w banku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W takim komplecie możemy spotkać się między innymi z ofertą jednej pożyczki na wszystkie inwestycje w gospodarstwie rolnym – nie mamy ograniczeń do rozmiarów planowanych przekształceń. Do tego dochodzi udogodnienie w kwestii dopasowania spłacania rat wedle opcji finansowych pożyczkobiorcy – w wielu przypadkach mogą być nawet coroczne. Kiedy rolnika nachodzi cięższy czas i jego przychody maleją, to bank pozwala nawet na odroczenie spłat i nie zostaje z tego względu zabrana karta do konta. Dodatkowo by nabyć taki kredyt można posiadać niski wkład własny, a spłacanie można rozłożyć nawet na 30 lat. Trzeba mieć na uwadze, że bez względu, czy rolnik wybierze kredyt, czy dofinansowanie unijne dla rolników, to otrzymuje naprawdę atrakcyjne warunki w tej dziedzinie.