Dobieramy najlepsze oświetlenie do łazienki

Oświetlenie to istotny element aranżacji łazienki. Powinniśmy poświęcić chwilę czasu temu zagadnieniu i dowiedzieć się jakie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w naszej łazience. Wiele zależy od powierzchni łazienki,a także potrzeb domowników.

Standardowe kryterium, którym warto się kierować to użyteczność.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (http://www.naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-personalizowane) i odszukaj informacje tutaj.

Dobrze dobrane oświetlenie łazienki to takie, które jest w pierwszej kolejności praktyczne czyli dobrze zainstalowane w tych miejscach, z których użytkownicy codziennie korzystają.

Lampy  Winnie The Pooh z kolekcji Disney

Autor: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting

Ważne w tej sytuacji będzie odpowiednie podświetlenie lustra. Nawet jeśli w łazienka jest dostęp do naturalnego światła, zazwyczaj w trakcie codziennej toalety, jak przykładowo golenie, będziemy potrzebowali dodatkowego źródła światła tuż nad lustrem. Zazwyczaj ten punkt pomieszczenia oświetla się za pomocą dekoracyjnych kinkietów lub ledowych lampek, umieszczonych na rogach lustra. Należy również pamiętać, aby dobrać odpowiednią barwę światła, tak aby oddawała naturalną kolorystkę. Zakupując żarówki, zwróćmy więc uwagę, by temperatura barwowa była zbliżona do światła słonecznego.
Polecamy
Aktualnie wystrój łazienki jest często oryginalny, stąd też poza praktycznością oświetlenie łazienkowe może być elementem decoru. Właściwie rozplanowane rozmieszczenie poszczególnych lampek, daje naprawdę sporo możliwości aranżacyjnych. Bez trudu przy pomocy oświetlenia możemy zbudować nastrój relaksacyjnego pokoju kąpielowego.
Ostatnio modne są również zabudowane kabiny bezbrodzikowe. Takie rozwiązanie wymaga jednak niezbędnego oświetlenia strefy kąpielowej. Wówczas montuje się wodoszczelne lampy. Pamiętajmy, że tylko lampy dobrych firm to gwarancja bezpieczeństwa.

Czytaj

Za pomocą dobrze zaprojektowanego oświetlenia można także optycznie powiększyć niedużą łazienkę lub wyeksponować elementy dekoracyjne, na przykład oryginalną wannę lub nietypowy meble, a nawet, co czasami się zdarza, wiszący w łazience obraz. Oczywiście bardzo dekoracyjne oświetlenie nie zawsze się sprawdzi.

Kliknij ten link lampki nocne. Na stronie zobaczysz interesujące fakty na to zagadnienie, opisane w tekście.

Przeważnie wiszące lampy sufitowe wymagają przestrzeni i mogą wizualnie pomniejszyć łazienkę. Jeśli więc chcemy prawidłowo oświetlić niewielką łazienkę, wybierzmy światło punktowe lub płaską lampy sufitową. Idealnie sprawdzą się również efektowne plafoniery.

Ciekawy wpis: