Czy obiło ci się o uszy o pojęciu beading? Czy masz pojęcie co to jest, na czym to polega?

Ostatnio coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana forma rękodzieła. Ta tradycja koralikowania wywodzi się z obszarów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam ciągle może tworzyć się się tak zwane krywulki, a więczachwycające, ale i czasochłonne naszyjniki. Przez wiele godzin są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów zużytych na kilka krywulek, można był kupić krowę.

Obecnie już nie krywulki, a beading jest stosowany przez znacznie więcej ludzi. Niezbędne do pracy są koraliki. W stanie sklepów możliwych do kupienia jest wiele niewielkich koralików, nie każdy rodzaj jednak jest odpowiedni do pracy. Jedne bowiem są odpowiednie do przyszycia określonych kolorowych koralików, aby ożywiać kompozycję, kolejne zaś do sznurka korali, a tam ważna jest precyzyjność. Zaczynając pracę z niewielkimi koralikami może się wydawać, że bez trudu kupimy właściwe elementy. Niestety, nie jest to wcale tak łatwe, tak naprawdę dobór korali może być kłopotem.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Szczególnie dla osób, które właśnie rozpoczynają przygodęz użyciem korali.

Czy myślisz o dokładniejszym poznaniu opisywanego tu materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://jednosc.pl/index,EN), która także niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Na rynku najtańsze i najbardziej powszechne są koraliki zwyczajne, które nie są firmowane żadną marką. Są niedrogie, ale nie warto w nie inwestować chociażby paru groszy. Do uczenia także nie są odpowiednie, bo koraliki tego typu muszą być wyjątkowo równe, inaczej nie da się właściwie nauczyć techniki i możemy stracić jedynie nerwy, co gorsza będziemy się frustrować, że nic nam się nie udaje. Dlatego także początkującym warto przestawić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są markowe, to i na takie może przyjść czas, w momencie gdy już osiągniemy biegłość najlepiej z kolei uczyć się na przetestowanych i niezastąpionych koralikach. Jakie posiadamy typy koralików? Bardzo różne, ale na polecenie szczególnie zasługują koraliki szklane.

Gdy uznasz, że użyteczne okazałyby się podobne artykuły na prezentowany temat, to kliknij tutaj i przeczytaj także inne wiadomości (http://www.e-militaria.pl/kurtki-softshell-70).

To naturalnie jest zależne od posiadanego przez nas gustu. Dobrać więc można wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak szeroki, że można eksperymentować.