Kredyty na już

Jeżeli brakuje nam pieniędzy czujemy, że wszystko sprzymierzyło się przeciw nam. Nie możemy zbyt dużo zrobić, bo czasem to jest jakaś niespodziewana sytuacja i trudno nam zdobyć duże pieniądze. Są też takie przypadki, że mamy jakiś super pomysł na firmę, ale brakuje nam gotówki na stawianie jakiegokolwiek kroku. W takiej sytuacji powinniśmy pomyśleć o kredycie.

Nieruchomość

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w bankach będzie trzeba chwilę odczekać i na dodatek może wyjść tak, że kredytu i tak nie otrzymamy. Z tego powodu dobrze posprawdzać prywatna ratą (zobacz opinie na nasz temat). Jeżeli mamy jakiś samochód lub cztery kąty, to na pewno pod zastaw którejś z tych nieruchomości dostaniemy sensowną pożyczkę. Najistotniejsze jest jednak zastanowić się nad tym, czy znajdą się pieniądze na spłatę rat. Jeżeli mamy tego typu pewność, to nie musimy się przejmować. Jednak, jeśli brak nam takiej pewności trzeba być ostrożnym, bo pozabankowe pożyczki to spore oprocentowanie i odsetki za nieterminowe wpłaty rat też są wysokie.

Jest nieruchomość dostaniesz pożyczkę

Kiedy nie mamy opcji wzięcia pożyczki w banku to możemy rozejrzeć się za innymi opcjami. Jest coś takiego jak prywatna kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania). To możliwość zaciągnięcia pożyczki w firmie, która nie jest placówkom bankową, a która udziela kredytów tym osobom, które mają nieruchomość, jaką jest mieszkanie. Są przedsiębiorstwa, które dadzą pożyczkę pod zastaw maszyn rolniczych, aut, jak też maszyn używanych w halach produkcyjnych. Trzeba jedynie poszukać i znaleźć taką pożyczkę, która okaże się odpowiednia dla naszych potrzeb.

Mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości to warto się porządnie zastanowić. Oczywiście kiedy brak innych możliwości to chwytamy się każdego rozwiązania, ale dobrze się zastanowić, czy to rozwiązanie faktycznie jest jedyne. Tego typu kredyty wiążą się z większym ryzykiem niż zaciągane kredyty w bankach. Jest wiele firm pozabankowych, które przydzielają kredyty na chwilę, ale są też takie, które dają pożyczki na dłuższy czas. Dobrze rozejrzeć się i na tym rynku i posprawdzać opinie, by czasem nie trafić na jakieś niepewne źródło.