Z kartą w kieszeni

Wszyscy posiadacz konta może poprosić o karty do bankomatu. Większości ludzi myśli, że karta do bankomatu jest przypisana do każdego konta, ale prawda jest taka, że wcale nie musimy chcieć takiej karty. Chociaż w obecnych czasach trudno wyobrazić sobie nawet najzwyklejsze zakupy bez karty. Otóż karta do konta pozwala nam nie tylko skorzystania z bankomatu, ale jest to sposób na płacenie w galeriach handlowych i nie tylko właśnie tym kawałkiem plastiku. Nie musimy wcale gnać do bankomatu i nosić przy sobie pieniędzy. Poza tym wszystkie transakcji poniżej pięćdziesiąt złotych jest płacone zbliżeniowo, więc nie musimy przejmować się tym, że wstukiwanie pinu zajmie opóźniało kolejkę i że każdy będzie widział nasze sekretne cyfry.

bankomat

Autor: tales of a wandering youkai
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu karta do konta to udogodnienie w życiu. Warto, więc z niej korzystać. Dodatkowo różnego rodzaju placówek bankowych ma fajne promocje dla osób dokonujących płatności kartą. Jedni mają zniżki na niektóre produkty droższych marek, a ktoś inny może płacić niższe rachunki. Wiele zależy od banku, dlatego jeśli myślimy o zmianę banku, to dowiedzmy się, jaką ma ofertę dotyczącą kart do konta. Nie pozwólmy się jednak wmanewrować w obowiązek karty do bankomatu bądźmy uczuleni na propozycję kartę kredytową. Karty kredytowe są często proponowane, ale jeżeli nie podpiszemy dodatkowej umowy związanej z tego typu usługi to nie jesteśmy posiadaczami to wysoko oprocentowane zadłużenie.

Wszystko pod ręką

Obecnie nie musimy już gnać do banku, by zrobić przelew lub żeby zapytać o ilość środków na koncie. Obecnie wystarczy włączyć laptopa i możemy przez bankowość mobilna wszystkiego się sprawdzić. Taka elektroniczna bankowość ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym rozpędzonym świecie. Nie tylko w każdym momencie możemy sprawdzenia saldo rachunku, to jeszcze możemy zrobić zlecenia stałe, które same przeprowadzą nam comiesięczne przelewy.

Wtedy, gdy będziesz wyszukiwać pokrewnych materiałów, to te wskazówki z serwisu (businessfunds.pl/) bez cienia wątpliwości będą dla Ciebie niezwykle pomocne.

Oczywiście bank stacjonarny też dawał nam taką możliwość, ale dzięki dostępowi do sieci jesteśmy w stanie w każdej chwili zmienić dyspozycję. To naprawdę wielkie udogodnienie. Bankowość mobilna pozwala na swobodę działania. Kiedyś mogliśmy zrobić przelew tylko w godzinach otwarcia banku albo poczty, a dziś możemy wszystko załatwić nawet późną nocą, bez najmniejszych problemów. Chociaż bank zaksięguje nocny przelew następnego dnia rano, ale my nie musimy się już przejmować tym czy inną opłatą.