W jaki sposób lepiej zarządzać swoim czasem?

Choć gdzieś przeczytałem, że czasu nigdy nie można zakupić, to generalnie nie zgadzam się z takową tezą. Przecież faktycznie doby nie możemy wydłużyć, lecz spokojnie możemy efektywniej zarządzać własnym czasem, sprawić, że zrobimy o wiele więcej, a jeszcze oprócz tego będziemy mieli sporo więcej wolnego czasu. Można w sumie potwierdzić, iż tracenie czasu jest całkowicie pozbawione sensu. Należy w jakiś sposób walczyć z tym. W szczególności, że ma się tylko jedno życie. Nie wiem jak Ty, ale ja nie wierzę w reinkarnację!

szkolenie

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrym pomysłem jest pójście na szkolenie zarządzanie czasem – całkiem sporo tego typu szkoleń jest zorganizowanych w Polsce. Z tego co widzę, w szczególności stolica Polski w tym temacie przoduje. To akurat nic dziwnego. Można śmiało powiedzieć, że umiejętnie przeprowadzone szkolenie faktycznie jest w stanie czegoś sensownego nas nauczyć. Trzeba jednakże mocno uważać, aby nie pójść na takie szkolenie, które będzie 100% stratą czasu. To byłoby ciekawe, gdybyśmy na takowym kursie wyłącznie stracili cenny czas. Wystrzegaj się z tego, drogi odbiorco. Więcej na ten temat:

W ogóle jestem ogromnym sympatykiem odpowiednich szkoleń. Jeżeli tego typu szkolenie jest solidne, to ciężko sądzić, że w zupełności nawet relatywnie drogie spotkanie jest w zupełności bzdurnym wydatkiem. Osobiście raz na jakiś czas jeżdżę na takie spędy, np. w październiku odbyłem spotkanie sprzedażowe, które spowodowało, że zwiększyłem własną sprzedaż. W zasadzie to prawda jest taka, iż odpowiednie szkolenie (zobacz pakiet szkoleniowy: efektywna komunikacja w zespole franklincovey) może sporo ciekawego nas nauczyć. To pewne.

praca

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże przestrzegam: kiepskie szkolenie jest w stanie wyłącznie namącić nam w głowie. Należy w takim razie w jakiś sposób to rozgraniczyć, starać się o to, aby pozyskiwać wiedzę z solidnych źródeł. W takim razie: staraj się wreszcie efektywniej zarządzać własnym czasem, ponieważ często ci ludzie, którzy uskarżają się na brak wolnego czasu, tak naprawdę nie umieją go maksymalnie wykorzystać. Jeśli są bardzo zapracowani ludzie, którzy oprócz tego mają wiele czasu na aktywność fizyczną, życie towarzyskie, etc., to zapewne można cóż interesującego zrobić, aby nareszcie żyć pełnią życia. Kończę pisać tekst – w końcu to również element efektywniejszego zarządzania swoim czasem! Sprawdź szkolenia