Jedź bezpiecznie na dobrych oponach.

Zima powoli odchodzi od nas wielkimi krokami, czas, więc zrobić miejsce w szafie na lżejsze ciuchy. Pakując do worków swetry, kozaki pamiętajmy, że nie tylko my powinniśmy być gotowi na nowy sezon.

Zmiany potrzebuje również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność wymagana, podobnie jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada. Dla posiadaczy samochodów to żadna nowość (więcejo tym> przejrzyj naszą propozycję http://www.probudiament.pl/) warto jednak o tym powiedzieć. Wielu kierowców przekłada wizytę u wulkanizatora, a to z powodu braku czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie za chwilę. I tu jeszcze można ich usprawiedliwić, ale zbyt długie odwlekanie na później może skutkować niebezpieczeństwa na drodze w trakcie jazdy.Letnie opony samochodowe bardzo dobrze sprawdzają się przy temperaturze powyżej 7 stopni. Przy niższych tracą swoje właściwości. Kiedy temperatury są dodatnie przez większość dnia, a warunki drogi są dobre, powinno się pomyśleć o zmianie opon.

opona samochodowa

Źródło: http://www.flickr.com

Opony, które ,na które chcemy wymienić zimówki muszą być sprawne. Zobaczmy, czy te z ubiegłego sezonu są jeszcze dobre. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o wymianie na nowe. Promocje na opony letnie zdarzają się w są pod koniec roku, stąd też warto zbadać stan naszych opony nim rzeczywiście trzeba będzie je zmienić.

Interesująca informacja? Jeśli tak sądzisz, ponadto sprawdź ten odnośnik – znajdziesz znacznie więcej w ofercie (https://magazynauto.pl/uzywane/uzywane-subaru-forester-i-fs-2-0-s-turbo-2000-test-dlugodystansowy,aid,1473), która dotyczy rozważanej tutaj tematyki.

Różne opony zużywają się w różnym czasie, ciężko określić to dokładnie. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Najpewniej możliwości opon jest w stanie ocenić wulkanizator. Pewnym jest, że nie powinniśmy być głusi na wszelkie odstępstwa od codziennego działania opony. Każde zmiany na bieżniku, drżenie kierownicy muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.

Więcej znajdziesz tu

Warto pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony importowane z krajów o wyższych temperaturach mogą być mniej wytrzymałe na pogodę w Polsce niż opony z Francji. Właściwe produkty zapewniają optymalną przyczepność i krótką drogę hamowania. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na bezpieczeństwie własnym i najbliższych nie wolno oszczędzać.

Dalsza część