Moc informacji jest zawsze dominująca i to w wielu sferach naszego życia. Przykłady odnajdziemy przykładowo w handlu

Wydaje się, iż funkcjonujemy już w tak nowych, „cyfryzacyjnych” czasach, iż nie ma już miejsca na zwykłe środki wyrazu, jak druk czy papier. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza, gdy mówimy o naszym kraju. Być może na Zachodzie prezentuje się to bardziej zdecydowanie, bo tam prasa drukowana boryka się już z wielkimi kłopotami, i być może do nas także to dojdzie w swojej najbardziej groźnej postaci, jednakowoż to ledwie prognoza przyszłości. Czemu? Wystarczy spojrzeć jak prezentuje się u nas handel.

promocja

Źródło: flickr.com

Choć internetowe zakupy coraz bardziej rządzą, chociaż wszystko się komputeryzuje, to jednocześnie gazetki promocyjne cieszą się stale wielką popularnością.

I to gazetki promocyjne w papierowej wersji.

Absorbujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania tutaj, gdyż te materiały z pewnością także uznasz za warte zerknięcia (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/)!

Może ciężko w to wielu uwierzyć, ale cieszą się one ogromną popularnością o czym świadczy fakt ile konsumentów trafia na portale skupiające te promocje jak Wiele osób myśli, że jeśli podobno wszystko możemy odnaleźć w internecie, to po co wydrukować coś na papierze. No tak, to trochę takie podejście jak w kwestii elektronicznych a drukowanych wydawnictw. Istnieją bowiem osoby, które przestały kupować książki, nie widzą konieczności w tym, aby wydawać na to swoje oszczędności.

Identycznie jest filmami i z muzyką, jeśli wszędzie jesteśmy w stanie to dostać za darmo albo za mniejsze finanse, to po co to kupować? Jest w tym dużo słuszności, a z pewnością logiki, ale tak naprawdę nie ma w tym podejściu rozumienia dla standardowego problemu, którym jest sam akt relacji z czymś fizycznie istniejącym. Przecież promocyjne materiały także możemy przeglądać w internecie, można wejść na stronę internetową, gdzie są wszelkie informacje na dany temat, gdzie mamy bogaty katalog sklepów i ich oferty i promocje. Jednakże i tak wiele osób chce otrzymać papierową gazetkę promocyjną.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Rzeczywiście, z jednej strony dość zauważalny jest tu brak umiejętności korzystania z internetu, szczególnie dotyczy to starszych osób. Jeśli nie mają oni dostępu do internetu albo nie umieją z niego korzystać, to wybiorą gazetkę papierową. Wiele jednak osób umie sprawdzić wszystko w necie, a pomimo to lubi korzystać z papieru. To tak, jak w przypadku papierowej książki, to pragnienie obcowania z czymś fizycznym jest bardziej znamienna. To dosyć pozytywne zjawisko, ponieważ pokazuje, iż nie jesteśmy jeszcze zupełnie tak pochłonięci przez tą całą cyfrową rewolucję.