Jak wypożyczyć przyczepę?

Co w sytuacji jeśli mamy przewieźć naprawdę pokaźną ilość bagażu, nową pralkę i mamy osobowy samochód do dyspozycji? Najrozsądniej jest podpiąć do niego przyczepę bagażową. To wersja dla jej posiadaczy. Reszta kierowców musi zadowolić się przyczepką z wypożyczalni. Racja, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, lecz jest kilka ważnych spraw, o które musimy mieć na uwadze.

Aby wypożyczyć przyczepkę należy mieć przy sobie dowód osobisty, prawo jazdy tudzież dowód rejestracyjny pojazdu. Najkrótszy okres na jaki można wypożyczyć przyczepę to zazwyczaj kilka godzin. To odpowiednia ilość czasu aby w obrębie miasta przewieźć jakiś większy ładunek. Najczęściej jednak przyczepa wypożycza się na dobę lub weekend. Naturalnie biorąc pod uwagę własne potrzeby przyczepę można wypożyczyć na dłuższe okresy, wówczas też jest szansa na niższe stawki. Nie zaszkodzi tematem zainteresować się wcześniej i rezerwować odpowiednie terminy, z racji, że w niektórych okresach roku zainteresowanie przyczepami jest duże. Wypożyczenie (przyczepy podłodziowe) na kilka godzin wyniesie nas około 30 złotych. Za wypożyczenie za dobę musimy liczyć już 50-60 złotych. Zaś (platformy pomocy drogowej) na weekend kosztuje 70 złotych. Wypożyczenia dłuższe niż 7 dni to już kwota rzędu kilkuset złotych.

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Największe znaczenie ma instalacja elektryczna a także układ najazdowo-hamulcowy. Decydując się na wypożyczenie sprzętu warto skontrolować czy po podłączeniu wszystko pracuje jak należy. Wielokrotnie zdarza się, że po paru kilometrach jazdy pod wpływem drgań przestaje działać instalacja świetlna. Przed udaniem się za kierownicę warto sprawdzić stan zużycia opon oraz czy na wyposażeniu jest koło zapasowe.

Wypożyczając przyczepę powinniśmy zwrócić uwagę na jej stan techniczny, albowiem przy odbiorze ominie nas ewentualność nerwowych sytuacji i niejasności. Szybki przegląd wskazane jest przeprowadzić w obecności pracownika wypożyczalnia, a wszystkie wady odnotować w momencie sporządzania umowy. Przy oddawaniu przyczepy może się okazać, że zostaniemy obciążeni kosztami szkód, których nie wyrządziliśmy.