Jak dobrze policzyć wynagrodzenie chorobowe oraz wynagrodzenie netto

W tym artykule udzielimy treściwych odpowiedzi na dwa nadzwyczaj ważne pytania.

Mianowice, jak obliczyć wynagrodzenie chorobowe oraz jak obliczyć płacę netto.
Na początku zajmiemy się pierwszą kwestią, czyli obliczaniem wynagrodzenia chorobowego. Wynagrodzenie chorobowe przysługuje każdej osobie, która jest zatrudniona i pracuje na cały etat. Nieraz każdy z nas złapie jakąś chorobę, która udaremni mu pójście do pracy – właśnie w takich sprawach wypłacane jest wynagrodzenie chorobowe. Pomimo tego, że przez jakiś czas nie chodzimy do pracy to i tak zarabiamy, chociaż naturalnie nie jest to 100 procent naszego wynagrodzenia. W czasie liczenia wynagrodzenia chorobowego bierze się pod uwagę miesięczne zarobki pracownika oraz także sumę dni niezdatności do pracy.

bankomat z gotówką

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo za jeden dzień niezdatności do pracy płaci się pracownikowi 1/3 część wynagrodzenia, które jest podstawą wymiaru zasiłku. Żeby określić podatek (czytaj też wynagrodzenie chorobowe) można posłużyć się Internetem, bowiem teraz niesłychanie łatwo i prędko odkryjesz w Sieci przeróżne kalkulatory do obliczania wynagrodzenia chorobowego. (Sprawdź składki zus 2015) Zdołasz więc osobiście zobaczyć jak wiele będzie wynosić Twoje wynagrodzenie chorobowe za określone dni niezdolności do pracy.
A co można powiedzieć o rozliczaniu wynagrodzenia netto? Na początku należałoby przypomnieć, że kwota netto, to kwota, jaką przyjmujemy „na rękę”, innymi słowy po potrąceniu podatku.

Żeby obliczyć kwotę netto z kwoty brutto powinno się wziąć w rachubę dobre oprocentowanie, jakie jest zależne od wielu różnorodnych czynników, na przykład od rodzaju umowy (umowa o dzieło, zlecenia i tak dalej). Wyliczenie wynagrodzenia netto także nie jest skomplikowane, najprościej skorzystać z kalkulatora netto oraz brutto, gdzie możesz zarówno obliczyć kwotę netto oraz brutto uwzględniając poprawną wielkość podatki.
Jak więc widać, współcześnie, w dobie globalnego dostępu do Netu, obliczenie wynagrodzenia chorobowego i kwoty netto nie jest kłopotliwe i złożone, dlatego naturalnie każdy wybornie sobie z tym poradzi.