Jakiego rodzaju kabinę wybrać do łazienki? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać kabinę, jaka będzie wytrzymała?

Od kabiny prysznicowej oraz wanny bardzo często zaczyna się projektowanie łazienki. Kabiny muszą być solidne, ażeby zbyt często ich nie zmieniać, dlatego jak decydujemy się na konkretny model trzeba zwrócić uwagę na wiele spraw. Najważniejsze, ażeby wygoda korzystania była jak najbardziej znaczna. Dodatkowo należy pamiętać, że wybór kabiny to również wybór najbardziej dobranego brodzika.

łazienka wyposażona w szkło hartowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Jedną z najistotniejszych decyzji jest dobór najlepszego materiału, z którego wykonana jest kabina.

Akryl, czyli polistyren jest materiałem mniej skomplikowanym w zachowaniu higieny, jednocześnie jest mało trwały. Może zacząć pękać przy niezbyt dużej sile nacisku. Zamiana tafli akrylu jest dość skomplikowane, jeśli producent kabiny nie posiada tych części. Z perspektywy trwałości bezpieczeństwa polecany jest inny wybór – szyba bezpieczna laminowana . Taką szybę bardzo trudno uszkodzić, zaś jak pęka, to bezpiecznie, to oznacza, iż chroni przed skaleczeniem.

Tego rodzaju szkło też się nie rysuje, jest również mniej skomplikowane w odpowiednim czyszczeniu.

Kabina jest zakupem na lata, tak więc zakup produktów lepszej jakości jest właściwie rozwiązaniem bardziej oszczędnym, bo nie istnieje potrzeba późniejsze wymiany. Korzystnie jest więc kupić kabinę porządnej klasy. Cena kabiny zależy od wielu czynników, przykładowo uchwyt szkła czy uchwyty do profili , lecz również grubość szkła, marka, gwarancja czy wzornictwo. Często spotykane wykończenie kabiny to białe, chromowane lub satynowe.

W opisywanym tekście są z całą pewnością warte uwagi informacje, jednak kliknij także tu – ta unikalna strona opisuje analogiczną kwestię.

Jednocześnie zdarzają się również kabiny w odmiennych kolorach, takiego rodzaju jak niebieski, grafitowy czy beżowy. Dobierając kolor profili kabiny, korzystnie mieć przed oczami wizualizację całej łazienki.

Miejmy na uwadze więc, aby wybrać pozostałe akcesoria łazienki, jak lustro czy baterie, powinny one być dopasowane do kabiny.

Najmniejsza grubość szkła, z którego powinna być zrobiona kabina to trzy milimetry, jednakże większość kabin ma szkło o grubości od czterech do sześciu milimetrów. Szkła bardziej grube oczywiście zapewniają większą trwałość, a co najważniejsze bezpieczeństwo oraz złączenie z wytrzymałymi profilami. Wspólnie
stanowią o trwałości kabiny. Pamiętajmy o tych wytycznych, to sprawi, że wybierzemy faktycznie najlepszy model kabiny. Czytaj też .