W jaki sposób polepszyć działanie różnych obszarów w firmie? Dobrą odpowiedzią jest system CRM

Czy słyszałeś o systemach CRM? Co to jest oraz dlaczego ich używanie pozytywnie wpływa na działania handlowe przedsiębiorstwa? CRM, to w skrócie Consumer Relationship Management, co oznacza Zarządzanie Relacjami z Klientami, wspomaga związki z klientami w ważnych obszarach – operacyjnym oraz analitycznym.

oprogramowanie

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym celem jest zwiększenie stopnia satysfakcji klientów, co w konsekwencji wpłynie na podniesienie przychodów firmy. Systemy takie dają polepszenie zrozumienia potrzeb naszych odbiorców poprzez umożliwienie jak najszybszego dostępu do pakietu informacji o nabywcy naszych usług. To zdecydowanie polepsza proces obsługi klienta.

Działanie systemów CRM polega na wspomaganiu procesów, mających związek ze zdobywaniem oraz obsługą kupującego przez daną firmę. Tego typu systemy są w stanie wspierać wiele działów przedsiębiorstwa. Pomagają w marketingu, czyli wspomagają działania reklamowe, pomagają zarządzać telemarketingiem, a także obsługą kont naszego przedsiębiorstwa w social media. Są istotne w sprzedaży, umożliwiają szacowanie szansy sprzedaży, robienie oraz analizowanie lejków sprzedaży.

firma

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pomagają także rozplanować rozmowy przez telefon oraz spotkania z klientami. Są niezastąpione w obsłudze klienta, to znaczy pomagają zarządzać umowami i informacjami o użytkownikach naszych usług, dzięki temu można monitorować satysfakcję klientów i sprawdzać podejmowane działania, które pomagają w relacjach z klientami. Są w końcu ogromnie ważne dla kierownictwa, gdyż dają możliwość na monitorowanie działań i owoców pracy sprzedawców. System CRM jest przydatny w każdym przedsiębiorstwie, jak crm Wrocław i to niezależnie od wielkość.

Odpowiednio wykorzystane narzędzie tego typu jest bardzo cennym źródłem informacji o procesach sprzedażowych, umożliwiają także zoptymalizować propozycje handlową firmy oraz poprawić sposoby pozyskiwania przez nią nowych odbiorców.

Zbliżone dane opublikowano tu – więcej zobaczysz na stronie (https://franklincovey.pl/budowanie-zespolu/), którą także należy poznać. Naturalnie jeżeli omawiana kwestia jest według Ciebie godna uwagi.

Na rynku znajdziemy wiele systemów klasy CRM, są te samodzielne, oraz zintegrowane. Są komercyjne, płatne, a także za darmo w typie open source. Te darmowe również oferują spore możliwości, warto też na początek je wypróbować, by przekonać się samemu jakie dają zalety.