Czy możemy mówić o zażegnaniu kryzysu gospodarczego w Bydgoszczy?

Bydgoszcz. Miejsce klimatyczne, przepełnione zabytkami i bogate w kulturalne wydarzenia. To także miasto wysoce rozwinięte gospodarczo, zapraszające inwestorów oraz biznesmenów.

W Bydgoszczy około 40 proc. społeczności nie przekroczyło 35 roku życia, zaś wskaźnik społeczeństwa z ukończonym kierunkiem studiów jest bliskie 14 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto przedstawia ponadprzeciętna aktywność gospodarcza, a także wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz oferty pracy laminator) Miasto jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, w którym zarejestrowano 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z czego aż 97 procent stanowią firmy prywatne. Najbardziej popularne formy działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł (zobacz także filtr patronowy), obsługa nieruchomości i firm czy transport. Największe miasta, to dobrze rozwinięta mieszkania nad morzem sprzedaż oraz miejsca noclegowe, zwłaszcza w sytuacji gdy miasto dysponuje portem lotniczym.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele nieustannie potrzebują twórczych pracowników, którzy z zaangażowaniem i zapałem oddadzą się obowiązkom wykonywanym na nowym stanowisku pracy. Jakie stanowiska poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń czy przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy Bydgoszcz, praca inżynier – a pojawią się nam wszelakie oferty.

Bydgoscy pracodawcy deklarują, iż w najbliższym czasie stworzą nowe miejsca pracy. I prognozują, że obecny 2014 rok spowoduje poprawę na rynku. Pytani o to jak widzą przyszłość swoich firm, odpowiadają, że nie czują obaw. (Sprawdź oferty pracy fakturzystka)
Czy sytuacja na bydgoskim rynku ekonomicznym faktycznie ma się aż tak pomyślnie? Czy możemy opowiadać o ostatecznym pożegnaniu kryzysu gospodarczego? Wszak nasze doświadczenie ostrzega nas, iż oświadczenia pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje zupełnie inny obraz. Jak to przeważnie bywa, prawda stoi po obu stronach, gdyż statystyki z jednej strony dają powody do wiary w przyszłość, z drugiej nie jest to jeszcze widoczna poprawa, którą możemy dostrzec w mieście czy na szerszą skalę tj w województwie. Ale małymi krokami…