Potęga inżynierii. Postaw na specjalistyczny sprzęt do swoich własnych badań i analiz

Prawdą jest, że nie każdy rodzi się Einsteinem, ale każdy może próbować nim zostać. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o uprawianie takiej dyscypliny jak matematyka czy fizyka, ale mowa także o każdej innej dziedzinie nauk ścisłych. Ostatnimi czasy chętnie wybierane wśród młodzieży wybierającej się na studia stały się kierunki związane z inżynierią laboratoryjną, tego typu jak na przykład inżynieria produkcji czy inżynieria biomedyczna.

kliknij tutaj

Autor: Lynn Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogo są to kierunki? Praca w laboratorium wymaga konkretnych kwalifikacji. Niezwykle ważne są rzecz jasna kompetencje miękkie – bycie starannym, zamiłowanie do pracy w środowisku laboratoryjnym itp. Oczywiście ważna jest również umiejętność obsługi laboratoryjnego sprzętu. Przeróżnego typu fiolki, przyrządy pomiarowe, wyspecjalizowane urządzenia – to tylko nieliczne nazwy rzeczy, które tworzą sprzęt (oferty ssawek) laboratoryjny jak dygestoria – Sprzęt ten powinien być zrobiony z jak najlepszej jakości materiałów, gdyż nader często codzienna praca w laboratorium opiera się na eksperymentach i pracy z materiałami dla człowieka niebezpiecznymi.

Sprzęt laboratoryjny powinien być więc solidny, zapewniać pracownikowi pełną kontrolę nad wykorzystywanym materiałem. Również umiejętna obsługa tego typu sprzętu jest bardzo ważna, ale tego przyszły adept kierunków inżynieryjnych będzie uczony na studiach. Oczywiście, prawdziwy specjalista nie poprzestanie na sprzęcie w miejscu pracy i będzie dysponował bogatą kolekcją menzurek również w swoim domu, jednakże z racji tego, że nierzadko jest to sprzęt dość kosztowny, nie każdy może pozwolić sobie na rozbudowane domowego laboratorium.

prace w laboratorium

Autor: Mackenzie Cowell
Źródło: http://www.flickr.com
W laboratorium nie może pracować każdy, jednakże po zakończeniu dedykowanych studiów można liczyć na naprawdę interesujące posady – jako analityk, specjalista, technolog czy po prostu laborant.

Potrzebujesz kluczowe informacje na opracowany tutaj temat? Nie przejmuj się – musisz kliknąć w ten link i pod nim wyszukasz masę dodatkowych postów.

Rynek pracy stale zwiększa zapotrzebowanie na tego rodzaju zawody i najprawdopodobniej tendencja ta się utrzyma. Jeżeli więc zauważyliśmy u siebie zamiłowanie do chemii czy biologii, warto skoncentrować się na kierunkach inżynieryjnych, bowiem na pewno zapewnią nam one w przyszłości pracę. Warto także już zawczasu kompletować niezbędny do pracy w laboratorium sprzęt i starać się wykonywać własne doświadczenia czy analizy.