W jaki sposób zadbać o idealny porządek w samochodzie

Kto bardziej dba o porządek w samochodzie. Panowie czy kobiety? Jeśli ktoś bez wahania będzie chciał udzielić odpowiedzi, że rzecz jasna panowie dużo bardziej będą dbać o auto, bowiem jest zwykle ich ukochaną zabawką, to nie zawsze może mieć rację.

To prawda, że panowie potrafią godzinami pucować lakier albo co chwilę doposażać swój wóz w coraz to nowe gadżety, takie jak kamera samochodowa, wypasione pokrowce na siedzenia czy odpowiedniej długości antena od/do CB radia. Lecz w kwestii porządku wewnątrz tego ukochanego auta bardzo często to kobiety zaczęły przejmować pałeczkę sugerując, że przydałby się dywanik do bagażnika lub dokupując na zimę porządne dywaniki gumowe . Choinki zapachowe i odświeżacze albo wosk nabłyszczający do lakieru to znów domena panów. Dla przykładu, panie bardzo lubią schludne wnętrze, tak więc regularne wizyty na myjni – myjnia samochodowa bydgoszcz – i zestaw porządnych środków czyszczących kurz w środku samochodu na pewno będą się znajdować na ich liście priorytetów. Takie przykłady można by wymieniać bez końca, gdyż zawsze będzie tak, że męskie oko zwraca uwagę na inne rzeczy, zaś kobiecie co innego zacznie w samochodzie przeszkadzać.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Poważnie rzecz traktując, trzeba przyznać rację, że rzeczywiście dbanie o czystość odrywa dużą rolę, bo pozwala na długo zachować wnętrze w nienagannym stanie. Dobre pokrowce samochodowe albo dywaniki z gumy na zimę z pewnością będą pożytecznym sprawunkiem. Jednak żaden następny dywanik do bagażnika nie zastąpi regularnego dbania o stan techniczny samochodu. Systematyczne wizyty u mechanika, pilnowanie stanu podstawowych płynów i zwracanie uwagi na dziwne odgłosy podczas jazdy, to z pewnością bardzo ważne sprawy dla posiadaczy każdego typu samochodu. Sprawdź też

Z samochodem będzie jak z człowiekiem. Najważniejsza jest profilaktyka i odpowiednie reagowanie w podejrzanych sytuacjach. Wcześniejsze wykrycie usterki pozwala sprawnie podjąć kroki naprawcze, dzięki czemu nie powinno dojść do większych awarii, jakie dla portfela posiadacza byłyby na pewno znacznie droższe.