Lecznicze i estetyczne cechy lampy antydepresyjnej

Zbawienny wpływ sztucznego słońca na samopoczucie rozpowszechniony jest od wieków. W Skandynawii urządzenia do helioterapii stosowane są bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy używa się ich w blisko 180 sanatoriach i szpitalach, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za najlepsze lekarstwo na obniżony nastrój.

lampy antydepresyjne - ILUMINA

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy znaczenie sztucznego słońca na nasze samopoczucie. Zimą wielu z nas ogarnia złe samopoczucie, zniechęcenie i senność. To naturalna reakcja naszego ciała na niedobór sztucznego słońca. Do leczenia tak zwanej depresji sezonowej używa się lampy fluorescencyjne, które wydzielają światło podobne do naturalnego.

W zwykłym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz więcej w obecnym okresie mówi się o lampach (rekomendują nas) antydepresyjnych (lampy antydepresyjne na Lampałazienka (kliknij tutaj) przeciwdepresyjna jest rożna od zwykłej lampy głównie mocą i barwą emitowanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje między innymi proces wytwarzania hormonu szczęścia. Fototerapia pomaga w odnowieniu witalności i dobrego samopoczucia. Można ją z powodzeniem stosować w warunkach domowych. Lampy antydepresyjne renomowanych wytwórców mają świadectwo wyrobu medycznego a o ich design dbają znakomici architekci. Współcześnie światłoterapia używana jest znacząco do różnego rodzaju chorób (sprawdź ofertę na lapę do światłoterapii). Niebanalnym kłopotem może być depresja sezonowa, choćby w przypadku młodzieży, dzieci. Oddziaływanie naturalnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od bardzo dawna. Postaciami upoważnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda zdrowienia może być stosowana samodzielnie lub w obecności personelu służby zdrowia.

Leczenie światłem wykorzystywane jest w razie zespołów depresyjnych i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy techniki psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo korzystny wpływ na ludzi starszych, którzy dużo czasu spędzają w pomieszczeniach zamkniętych. Działanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustanie objawów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby pracujące na drugą zmianę, oraz przemieszczające do innych obszarów czasowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*