Obligacje przedsiębiorstw, czy warto w nie inwestować??

Chyba wszyscy liczymy się z tym, że w obecnej chwili raczej nie powinno się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien rodzić pieniądz. Odkładane, tracą na wartości, a – przede wszystkim, nie zarabiają.

Niestety, Jan Kowalski dopiero zaczyna się przekonywać do inwestowania. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, w stosunku do krajów Europy zachodniej dopiero . Ale ważne, że jesteśmy na dobrej drodze.

inwestowanie

Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, w czasach wydłużonego wieku emerytalnego , kiedy emerytury są niewysokie, zadbanie o odpowiedni dochód pasywny, jest najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

W co warto inwestować pieniądze w dzisiejszych czasach? Niestety, na to zapytanie nie jesteśmy w stanie dać czytelnej odpowiedzi, gdyż sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Warto jednak odnotować, że pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu przynoszą zysk inwestorom niezależnie od sytuacji. Jak wiemy, rozróżnić je możemy na te mniej i bardziej ryzykowne, w zależności, na którą formę się zdecydujemy. Dobrze ulokować pieniądze możemy np. w nieruchomościach. Dobre strony tego posunięcia? Bezpieczny kapitał, ochrona przed inflacją a jednocześnie źródło dochodu, jeśli pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw) np. oddamy w dzierżawę. Możemy także lokować kapitał w obligacjach. Coraz częściej spotykaną formą inwestycji jest inwestowanie w obligacje przedsiębiorstw. Jedną z największych przyjemności przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne są regularnie wypłacane odsetki, niejednokrotnie sporo wyższe niż na lokacie bankowej.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Niezwykle nam przyjemnie. Po ekstra informacje (https://www.workservice.pl/praca/finanse/warszawa/) wejdź do następnego linku – tam zamieściliśmy szczegółowe wiadomości.

Co istotne inwestycja pozbawiona jest wprowadzających nerwową atmosferę codziennych wahań wartości, jak to dzieje się w przypadku akcji. Naturalnie o ile przeprowadzi się ją z rozwagą. Kupno obligacji jest zadaniem dość prostym, wystarczy arkusz zleceń na którym decydujemy się na konkretne obligacje, ich ilość i kwotę jaką proponujemy. Zbyteczne są notowania na żywo, które mogą być nieocenione podczas inwestowania w akcje.Już teraz zatroszczmy się o swoje jutro, a zagwarantujemy sobie spokojne i dostatnie życie.