W jaki sposób odmienić wygląd swojego samochodu bez potrzeby kupna?

Samochód to najczęściej duża inwestycja, dlatego też pragniemy aby wszystko funkcjonowało prawidłowo przez jak najdłuższy czas. Nie ma w tym dlatego niczego niezwykłego, że wygląd pojazdu może przestać się nam podobać. Jeśli chcemy w jakiś sposób go zmienić, nie musimy od razu kupować nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które wspomogą nas w zmianie prezentowania się auta bez wydawania dużej sumy pieniędzy. Jak zmienić samochód przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze możemy przyciemnić szyby. Po takim etapie karoseria wygląda dużo korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy takiego rodzaju zabieg jest legalny. Jeśli właściciel auta ma taką ochotę, jak najbardziej może to wykonać. Są jednak wytyczne, których powinno się trzymać. Czołowa szyba musi mieć przepuszczalność 75%. Natomiast boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do reszty szyb. Jeśli przepuszczalność jest niższa, auto nie przejdzie przeglądu. Można także dostać karę od policji w trakcie kontroli drogowej.

Początkowo jest poproszenie właściciela o odklejenie folii – kiedy się nie zgodzi otrzymuje mandat, a w dodatku może mu zostać odebrany dowód rejestracyjny. Całkowicie zabronione jest używanie folii lustrzanych, które mogą oślepić pozostałych kierowców i prowadzić do wypadków. Ten element odmiany wizerunku samochodu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużym plusem jest fakt, że dzięki foliom samochód wolniej nagrzewa się podczas wysokich temperatur, natomiast zimą wolniej traci ciepło. W dodatku jest to doskonała ochrona oos bydgoszcz przed złodziejami, gdyż zupełnie nie widać, co jest w środku. Prócz tego można także instalować w folie antywłamaniowe, które uniemożliwiają rozbicie szyb. Kolejną metodą zmiany wyglądu samochodu jest zmiana jego barwy przy pomocy folii. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że nie jest ono wykonywane na stałe i w każdej chwili możemy zmienić kolor albo powrócić do bazowego.

W dodatku folia jest traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofercie dostępne są różne wykończenia i barwy. Jeśli wymianę przeprowadzi fachowa firma, będzie ona praktycznie niewidoczna. Oferty można bez problemu znaleźć w Internecie, wystarczy określić jakie miasto nas interesuje (np. oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że używane folie będą naprawdę dobrych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawiać, że jego wizerunek nam się po prostu znudzi. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnych folii. Jest to z całą pewnością mniej kosztowny sposób na zmianę wyglądu, niż kupowanie nowego pojazdu. Dodatkowo kolor i wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko chcemy.