Transport lotniczy w kraju

Położenie Polski zawsze było szansą, jak i zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą oraz wybitniej przewidywaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście przyszło nam żyć w bardziej spokojnych latach co więcej aktualnie nasze położenie to głównie szanse, szczególnie, iż jesteśmy jak by nie było członkiem Unii Europejskiej.

Położenie naszego kraju na szlakach transportowych Starego Kontynentu, wyznacza jak najlepszą organizację sieci komunikacyjnej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach zaczynamy na tym korzystać, acz jednakowoż bardziej skuteczna organizacja tego typu szlaków komunikacyjnych potrzebuje większego zaangażowania naszych władz, a przede wszystkim kreowanie nowych inicjatyw, aby realizowanie inwestycje były jak najbardziej zbieżne z najwyższymi standardami. Bardzo ważne z ekonomicznego punktu widzenia jest posiadanie rozbudowanego zaplecza technicznego dla każdej gałęzi transportu. Polska tworzy sporą ilość maszyn używanych w transporcie, również lotniczych. Nie tworzymy, co prawda, samoloty pasażerskie, aczsporządzamy części składowe, jakie wykorzystuje się do tworzenia samolotów.

Jednocześnie, chociaż przemysł – afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania – powietrzny to na pewno nie nasza domena, ale produkujemy śmigłowce lub szybowce. Są znane w innych krajach, bo

Samolot w obłokach

Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

wywozimy je za granicę. Jest oczywiste, nie mamy co się porównywać do potentatów przemysłu lotniczego (prym wiodą USA oraz Francja), acz nie możemy nawet zbliżyć się do tych krajów pod kątem nakładów finansowych.

Nie mamy odpowiedniej bazy technologicznej, by produkować samoloty na tak wygórowanym poziomie. W ostatnich latach acz naszym firmom udaje się wygrywać przetargi na produkcję podzespołów lotniczych, a to tworzy nowe miejsca pracy. Jednocześnie popiera lokalne rynki do rozwoju, sprzyja napływowi nakładów finansowych, co pomaga we wzroście PKB.

To w jaki sposób będzie się rozwijała produkcja przemysłowa w zakresie lotnictwa w Polsce uzależnione jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Jest w stanie ona aktywować lub przerwać rozwój gospodarek państw, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to oczywiście rosnąca liczba używających samolotu, jako środka transportu. W ostatnich latach co więcej transport lotniczy w naszym kraju zyskuje coraz większą ilość zwolenników, to także dobry prognostyk na przyszłość.