Spraw, aby Twa firma była konkurencyjna na rynku

Kiedy jesteś prezesem dużej firmy, wtedy bez wątpliwości dobrze wiesz, jak bardzo istotne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji Twoich pracowników. Dzisiaj wprawdzie żyjemy w czasach zdominowanych przez najnowsze technologie, z drugiej jednak strony coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne kwestie po prostu nie mogą zostać wykonane przez maszyny.

Pracownicy korporacji

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast nie zadbasz właściwie o potrzeby swoich pracowników, wówczas niestety z pewnością nie będziesz mógł żądać od nich wielkiego zaangażowania i dużej efektywności. Z tego właśnie powodu dużo większych firm zaczyna tworzyć w swoich przedsiębiorstwach działy HR, które zajmują się analizą potrzeb pracowników firmy oraz proponowaniem rozwiązań, dzięki którym będzie można powiększyć ich efektywność.

Jeśli Twoja firma jest za mała aby tworzyć w niej dział HR, wtedy wykonywanie takich zadań możesz powierzyć jakiejś firmie zewnętrznej. Właściwie jedno jest pewne – na pewno nie możesz zaniedbać tego obowiązku, bowiem może się to przyczynić do zmniejszenia efektywności Twoich pracowników. Jednym z wielce istotnych zadań, których odpowiednie wykonanie z pewnością przyczyni się do poprawienia wydajności Twoich pracowników, jest analiza potrzeb szkoleniowych

Mężczyzna w garniturze

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

pracowników. Jeżeli pokażesz swojemu podwładnemu, że o niego dbasz i nie szkoda Ci czasu na inwestowanie w jego rozwój, wówczas bez wątpienia odwdzięczy Ci się zwiększonym zaangażowaniem w swoją pracę.

Częste kursy i szkolenia zwykle świadczą o dobrej jakości samej firmy – jeżeli od czasu do czasu zorganizujesz dla swoich pracowników (zobacz wymiar urlopu wypoczynkowego) wyjazd szkoleniowy, podczas którego dodatkowo dasz im nieco wolnego czasu, wówczas z pewnością przełoży się to na zwiększenie ich efektywności.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie, która dotyczy pokrewnej kwestii.

Poprawnie wykonana analiza potrzeb szkoleniowych wskaże Ci, jakie konkretnie potrzeby mają poszczególne grupy Twoich pracowników – najczęściej każda grupa w przedsiębiorstwie ma trochę inne potrzeby – analiza potrzeb szkoleniowych pozwoli Ci na ich odkrycie oraz dopasowanie narzędzi motywacyjnych do oczekiwań konkretnych grup swoich pracowników.

Kiedy tylko zastosujesz się do wskazówek własnego działu HR lub firmy zewnętrznej, którą zatrudniłeś, wtedy niewątpliwie uda Ci się lepiej zarządzać swoją firmą i pracownikami, którzy w niej pracują, a to na pewno przyniesie oczekiwane efekty.