Pożyczki na okazyjnych warunkach pomagają rolnikom rozwijać prowadzone przez nich majątki rolne

Ojczysta wieś w ciągu ostatnich lat uległa nadzwyczajnym przeobrażeniom i to w korzystnym tego słowa znaczeniu. Taka fraza jest teraz lansowana w mediach. Jednakże oglądając reportaże rolnicze niełatwo byłoby podważyć takiego sformułowania.

dofinansowanie

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany na lepsze były i w dalszym ciągu są możliwe tak dzięki funduszom z Brukseli, jak i kredytom. Taka pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości) musi być dla farmera korzystna, czyli zaciągnięta na preferencyjnych dla niego warunkach. Listę banków, które proponują najlepsze kredyty dla rolników można odszukać na witrynach internetowych albo w gazetach adresowanych dla osób trudniących się uprawą ziemi.Wysokość rat kredytowych jest uzależniona od teraźniejszych i tych przyszłościowych potrzeb rolnika. Jeżeli musi on zakupić nowiuśki ciągnik lub marzy o rozbudowie nazbyt ciasnej już obory, to pod przymusem pożycza całkiem duże kwoty. Niekiedy potrzeby bywają bardziej prozaiczne, dla przykładu, brakuje monet na wiosenne opryski, a ten deficyt pieniężny staje się przyczyną złożenia wizyty w okolicznym parabanku.Na kredyt decydują się głównie młodzi hodowcy, którzy chcą unowocześnić swoje majątki ziemskie. I to właśnie oni mają największe szanse na otrzymanie pieniędzy. Zresztą ci starsi gospodarze praktycznie nie są zainteresowani nowinkami technicznymi i nie w każdym przypadku mają smykałkę do inicjowania rewolucyjnych zmian czy podejmowania ryzyka. Odważnie można więc rzec, że postęp na wsi dokonuje się dzięki dwudziestokilkuletnim, innowacyjnym i zapalonym zwolennikom modernizacji rolnictwa.

kredyty dla rolników

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Kredyty dla rolników są przyznawane także w tych krytycznych sytuacjach życiowych. A do nich z pewnością można wliczyć wszelkie wypadki losowe, na które zwyczajny Polak nie ma żadnego wpływu. Mamy tutaj na uwadze zniszczenia spowodowane przez siły przyrody, czyli huraganowy wiatr, burze z gradem wielkości przepiórczych jaj czy pożar ( www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/systemy-pianowe-i-akcesoria/ ) spowodowany uderzeniem pioruna. Ci z farmerów, którzy wcześniej się ubezpieczyli, mogą spać spokojnie. Pieniądze wypłacone przez przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe pozwolą stanąć im na nogi. Natomiast ci, którzy nie zatroszczyli się o swoją przyszłość, muszą radzić sobie samodzielnie. Wyjątkiem od tej reguły bywają klęski żywiołowe, bo wtedy nasz rolnik może liczyć na pomoc rządową, a czasem także na wsparcie od całego społeczeństwa.