Programy służące do inwentaryzacji oraz ewidencji czyli w jaki sposób przejrzeć towar bez wietrzenia magazynu

Większość firm zmaga się z gromadzeniem różnego sprzętu. Przepisy zobowiązują do prowadzenia pełnej księgowości, płacenia podatków itd. Tutaj pojawia pewno utrudnienie. W sprawozdaniach trzeba uwzględnić koszty amortyzacji towaru. Skoro mowa o towarze, to należy pamiętać o ewidencji.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystnie jest kupić software np. środki trwałe program dla księgowości. Nawet firmy konsultingowe, mimo że nie produkują dóbr, mają własny sprzęt biurowy czy samochody na stanie. Z reguły na koniec roku, ma miejsce zliczanie i inwentaryzacja (więcej na ten temat). Standardowo wystarcza kilku arkuszy Excela, jednak w dużej firmie taki pomysł nie jest do zaakceptowania. Szczególnie, jeśli jest to mienie sprzedawane z magazynu. Zakłady z branży spożywczej używają własnych specjalnych narzędzi, które niejednokrotnie kosztują grube tysiące. Zatem potrzeba jest kontrola, kto w danej chwili posiada ów urządzenia. O tym, że w branży problem jest ogólnie znany, pokazuje szeroka gama programów – aby szybko się o tym przekonać, proszę wpisać inwentaryzacja program lub programy do środków trwałych. Oferta wydaje się być całkiem spora.

Następnym zastosowaniem takich elektronicznych produktów jest bieżące zarządzanie magazynem. Wyobraźmy sobie o konieczności oznakowania tysięcy jakiś towarów. Bez komputera nie byłoby możliwe zsumowanie ich ilości, nie mówiąc o bardziej zaawansowanych raportach jak wartość towarów, czy wskazanie daty i godziny wyprodukowania.

programowanie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci ERP wdrożenie systemu erp wychodząc na przeciw wymaganiom rynku, prezentują kompleksowe systemy łączące dział finansowy, linię produkcyjną i systemem znakowania kreskowego. Obecnie zakłada się, że im większa ilość rzeczy do zewidencjonowania, tym większe oszczędności przynosi zintegrowany system. Oczywiście, małe firmy kupując przykładowo ewidencja wyposażenia program dla małych przedsiębiorstw, zyskają przede wszystkim czas na pilnowaniu porządku oraz unikną kosztów związanych z zawieruszonym modemem do Internetu.

Aktualnie należy rozważyć czy chcemy program w wersji na komputer stacjonarny, dostępnej przez przeglądarkę internetową czy w wersji aplikacji serwerowej (czytaj dalej). Każde z proponowanych rozwiązań ma swoje zalety. Zależy czy preferujemy większe bezpieczeństwo informacji na przechowywanych na naszym dysku, czy niższe koszty bez angażowania programisty z zdalnym dostępem.