Gigantyczne opony terenowe – wyłącznie dla przyczepności?

Pragniesz kupić nowatorskie opony terenowe? Czekaj.
Jeżeli pragniesz najzwyczajniej w świecie zakupić największe, najbardziej nikczemnie wyglądające opony jakie wyłącznie są dostępne. Gdyż istnieje parę rzeczy, które powinieneś wiedzieć, nim się za to zabierzesz.

Nieważne, czy chcesz jeździć po piasku, skałach, błocie lub również jesteś zwolennikiem jakichkolwiek innych przedsięwzięć terenowych, istotne jest, by od początku do końca zrozumieć, z jakiego powodu pomocny jest Ci poprawny komplet opon terenowych do samochodu.

opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com

Błędne w odniesieniu do opon tego rodzaju jest to, że należy ich jedynie do poprawy przyczepności na nierównym terenie i naturalnie, sugeruje się, że im pokaźniejsze opony – przejdź do serwisu – tym znacznie więcej przyczepności. Choć takie założenie ma sens, to nie jest do końca prawda i nie tylko tym należy się sugerować patrząc na oznaczenie opon (tu ). Prawda, że opony są w stanie zagwarantować kilka dodatkowych funkcji jeżeli chodzi o przyczepność w warunkach terenowych, ale są lepsze, bardziej wydajne sposoby poprawy przyczepności, niż po prostu korzystanie z gumy. Jeśli przyczepność jest twoim głównym problemem, wiedz że coś więcej niż korzystanie z opony terenowych jest bardziej doskonałe dla tego celu.kontynuuj spoiwa stabilizacyjne spoiwa stabilizacyjneSamo dodanie zestawu większych, bardziej agresywnych opon terenowych – nic nie da, niekiedy nawet lepsze będą opony uniroyal w tym kontekście.

Dlaczego więc kupić tego typu opony?
Chodzi o to, większe opony są przeznaczone przede wszystkim do celów podwyższania wysokości, aby umożliwić poruszanie się po o wiele bardziej stromym wzniesieniu i przygotowaniu się na spadki w w terenie. Najzwyczajniej w świecie, podczas jazdy po głazach, przebijania się przez błoto, jazdę przez pustynię, czy po prostu wycieczkę leśnym szlakiem, większy prześwit ułatwia to, że można zgrabniej pokonać pewne przeszkody. Wielkość opon w przyczepności bez ustanku ma znaczenie, jakkolwiek nie powinno to być wyjątkowym czynnikiem, jeśli gra toczy się o zakup opon terenowych, bo są o dużo lepsze części do do spełnienia tego celu. Zakup kompletu opon terenowych dla 4×4 nieraz wymaga poświęceń oraz zaangażowania, stałej opieki oraz konserwacji. A w następstwie tego przenigdy nie zapominaj o modernizacji szeregu innych części samochodowych. Zobacz też