Stanowisko testera oprogramowania

Obecnie tworzy się coraz większa liczba nowych zawodów i profesji. Nieraz dzieje się to kosztem profesji zanikających. W większości przypadków te nowe stanowiska związane są z powstawaniem nowych technologii. Współcześnie z kolei największą rolę odgrywają komputery i wszystkie inne aspekty z tym powiązane. Powstaje więc dużo etatów w branży technologii informacyjnej takich jak między innymi zawód programisty. Wśród nich jest kilka zwłaszcza godnych zainteresowania. Zalicza się do nich tester oprogramowania komputerowego.

Autor: Comes S.A.
Pracowanie jako tester rozmaitych produktów opiera się na jak najbardziej intensywnym wykorzystywaniu danej rzeczy dla znalezienia ewentualnych błędów czy niedopatrzeń firmy produkcyjnej. W aspekcie programów komputerowych jest podobnie, z tym że tester szuka błędów powstałych przy tworzeniu aplikacji, a więc przy pisaniu kodu. Tester oprogramowania to jedna z profesji, odznaczających się wielkim zainteresowaniem. Uznawany jest również za profesję dobrze opłacaną i z przyszłością.

Oczekiwania

Aby rozpocząć pracę na stanowisku testera oprogramowania należy spełniać kilka najważniejszych warunków. Najważniejszym z nich jest niezaprzeczalnie wiedza z zakresu informatyki. Potencjalny tester oprogramowania powinien więc mieć skończone studia na kierunku informatyka. Wiedza tego typu przydatna mu jest do prognozowania rozmaitych sytuacji, które mogą się wydarzyć podczas wykorzystywania danej aplikacji. Przede wszystkim jednak tester taki po wykryciu ewentualnego błędu powinien posiadać wiedzę, w jaki sposób można go usunąć.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Poza tym tester powinien odznaczać się określonym nastawieniem do testowanego sprzętu.

Opis stanowiska

Stanowisko testera oprogramowania najczęściej odznacza się elastycznymi godzinami pracy.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Przeczytaj poza tym również inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj biuro rachunkowe.

Tester musi być więc bardzo dyspozycyjny, tak by w każdym momencie mógł zrealizować zlecone mu obowiązki. Przykładowy wymiar godzin oraz częstotliwość zleceń uzależniona jest jednak w największym stopniu od pracodawcy. Zlecenia IT tego typu są różnorodne. Na pewno dotyczą rozmaitych programów. Czasami tester ma za zadanie także poddać testom grę komputerową. Praca testera wiąże się jednak ze sporą odpowiedzialnością, ponieważ to od niego zależy ostateczna wersja określonego programu i powinien on pilnować, by żadnego elementu nie przeoczyć.

Źródło: It Kontrakt