Cake popsy – przepyszna słodkość doskonała na każde przyjęcie

Każdy z nas chociaż raz urządzał przyjęcie – czy była to impreza dla znajomych, dzieciaków, czy własne urodziny, zapewne myślałeś, które słodkości najlepiej się sprawdzą. Znakomite są niewielkie rarytasy, które można wziąć do ręki, bez obaw, że się zabrudzimy. Teraz coraz powszechniejsze stają się cake popsy. W jaki sposób je zrobić i dlaczego mają takie wzięcie?

Lizak

Autor: Tomasz Iwaniec
Źródło: http://www.flickr.com
Cake popsy są w pierwszej kolejności znacznie łatwiejsze do przygotowania, aniżeli ciasta. Choć potrzebują troszkę pracy, to przepisy na nie są bardzo łatwe oraz za każdym razem można wypróbować nowe pomysły, np. na cake popsy z pianek bądź z biszkoptowego ciasta. Można wykorzystać resztki ciast, m.in. ciasta drożdżowego, ukształtować z niego ładne kuleczki i oblać dowolną polewą czy lukrem.

Nie poddawaj się! Zachęcamy Cię, kontynuuj zajmujących postów. Może Ci teraz udzielimy pomocy? Namawiamy zatem do naszej następnej witryny.

Nieodzowną częścią cake popsów są patyczki do lizaków, jakie można zakupić w sklepach z asortymentem gospodarstwa domowego lub w sklepach internetowych. W sprzedaży są rozmaite grubości i kolory patyczków, dlatego dostosujesz je do danej okazji, np. różowe patyczki na imprezę urodzinową kilkuletniej księżniczki, czerwone zaś na Boże Narodzenie. Słodycze – jeszcze więcej – te najlepiej jest trzymać w lodówce, by jak najdłużej zachowały świeżość.

Najwięcej pomysłów na ich zrobienie znajdziesz w Internecie, dlatego zapoznaj się z kilkoma przepisami, a potem będziesz samodzielnie przyrządzać te pyszne, kolorowe kuleczki. W jaki sposób podawać cake popsy? Można powbijać patyczki w twardy, pięknie ozdobiony karton albo w owoce typu jabłko czy pomarańcze.

Nie musisz się obawiać, gdy nie masz pod ręką żadnego odpowiedniego owocu, gdyż interesująco wyglądają także ułożone odwrotnie, na przykład w przezroczystej miseczce. Zadbaj jedynie o to, aby się nie przewracały, niekiedy bowiem cake popsy są niezwykle delikatne, zależnie od tego, jakiego ciasta użyliśmy oraz czy polaliśmy je polewą.

Jeśli raz zrobisz cake popsy, z pewnością będziesz robić je na każde przyjęcie. Wymyślaj nowe smaki i nie bój się eksperymentów, a zachwycisz swoich bliskich. Zaangażuj do ich zrobienia najmłodszych członków swojej rodziny, gdyż wspólne przygotowywanie słodyczy powoduje, iż są jeszcze smaczniejsze. Takie spędzanie czasu jest też dużo lepsze dla maluchów, aniżeli gra na komputerze czy konsoli przez kilka godzin dziennie.