
– zobowiązania finansowe (np. z tytułu kredytu, pożyczki), za wyjatkiem pozycji zabezpieczonych, wierzytelnosci finansowych przeznaczonych do obrotu i instrumentów pochodnych o charakterze zobowiązań,– kredyty udzielone a także należności swoje nieprzeznaczone do sprzedaży,– aktywa finansowe (tak jak papiery dłużne) trzymane do czasu wymagalności,– składniki aktywów finansowych mające czas wymagalności, dla jakich wartość godziwa nie powinna być ustalana w sposób wiarygodny.
Zatrudniony, który przechodzi na emeryturę jest uprawniony do odprawy emerytalnej.
Intrygują Cię różnego typu inne informacje? To świetnie, ponieważ masz wybór, by zalogować się na kolejną witrynę i tam wgryźć się w precyzyjne wiadomości.
Odprawy emerytalne ta są wypłacane jeden raz, a ich wielkość wyliczona jest od rodzaju pracy robionej przez pracownika. Na początku trzeba wspomnieć o tym, iż odprawa emerytalna może zostać wypłacona zatrudnionemu tylko jeden raz. Pracownik, który powróci do pracy w czasie emerytury nie zdobywa ponownego uprzywilejowania do odprawy emerytalnej. Co istotne na odprawę mogą liczyć wszyscy pracownicy w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy bez względu na wymiar czasu pracy, rodzaj umowy albo podstawę zatrudnienia. Z uprzywilejowania owego nie skorzystają jednak podmioty zatrudnione na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Przepisy wyraźnie

stanowią, że odprawa emerytalna jest świadczeniem jednokrotnym, bo pracobiorca, jaki otrzymał odprawę nie ma możliwości drugi raz nabyć do niej prawa.