Modele miejsc do spania i podstawy

Statystycznie każdy człowiek śpi 1/3 życia. Dlatego bardzo ważne jest na czym śpi. Kiedyś zazwyczaj była to wersalka, fotel rozkładany, która po złożeniu spełniała rolę siedzenia.

Dzisiaj posiadamy duże możliwości doboru, sklepy meblowe oferują klientom łóżka, które pełnią wyłącznie funkcję miejsca do snu. W alkowie ważny jest spokój, przytulna atmosfera, chociaż najważniejsze jest wygodne, funkcjonalne łóżko. Winno być stabilne, nie powinno zgrzytać, podczas gdy w czasie snu przewracamy się na drugi bok. Praktycznym rozwiązaniem mogą być pojemniki, szuflady na dole, w których spakujemy pościel, koce, jaśki. Przy zakupie łóżka trzeba brać pod uwagę szerokość, jednoosobowe winno mieć 90 cm szerokości, a małżeńskie 160 cm. Jednak równie istotnym elementem jest rama i stelaż do łóżka (źródło), i to od niego w dużym stopniu zależy jakość snu. Najlepszą opinią cieszą się konstrukcje wykonane z drzewa bukowego, są niesłychanie giętkie. Listewki przytwierdzone rozciągliwe do ramy są wykonane z drewna sklejanego warstwowo co wydłuża ich trwałość i sprawność.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny stelaż do łóżka można ustawiać za pomocą pilota. Składnikiem łóżka jest też zagłówek (https://www.homeandliving.pl/#!/), który spełnia rolę ozdobną, ale też praktyczną, może służyć do podparcia w czasie oglądania telewizji.W pokoju dziecięcym, a zwłaszcza o małej powierzchni najlepszym projektem może być łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe (kliknij) przeznaczone są dla małych dzieci, pod warunkiem, że śpią na dole, jak i dla młodzieży. Przeważnie jest to łóżko dla dwóch osób, lecz zdarzają się również trzyosobowe. Spodni fragment zaprojektowany jest dla dwójki osób, a u góry śpi jedna. By dostać się na górny poziom, przytwierdzona jest drabinka, dla ochrony w górnej części znajduje się osłona ubezpieczająca przed wypadnięciem.

Łóżka piętrowe to nie wyłącznie więcej powierzchni do spania. W salonach meblowych można kupić takie, w których na dole jest wolna przestrzeń. Jest to wyborne miejsce dla przedszkolaka na zajmującą zabawę i składowanie zabawek, a w przyszłości jak dziecko zacznie chodzić do szkoły możemy w tym miejscu wstawić szafki i stolik na przybory szkolne. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że na niedużej przestrzeni zmieścimy wszystko co niezbędne w pomieszczeniu dla malucha.