Istotne informacje, które mogą być przydatne dla ciebie i twojej firmy. Sprawdź i dowiedz się czegoś nowego

Nadciąga ważny czas dla każdego zatrudnionego – coroczne rozliczenie. Co powinniśmy o tym wiedzieć, w jaki sposób wykonać odliczenia od podatku dla własnych celów? Jakie posiadamy odliczenia od podatku? Co to
jest pit 4 r? Równocześnie warto przyjrzeć się pozostałym finansowym instrumentom, które przydadzą się każdej firmie. Jesteś właścicielem firmy, co zatem wiesz w zakresie dodatkowego finansowania dla firm?

Posiadamy dużo ulg, zwłaszcza ulga na dziecko, a więc tak określana ulga dla rodziny. Podlega ona – tak samo jak wcześniej – przemianie. Przemiana jest jednak doskonała. Z tego względu z ulgi na dzieci w rozliczeniu za 2014 będziemy mogli skorzystać na regułach bardziej korzystnych niż w rok wcześniej. Prawo do odliczenia jest zależne od tego, czy rodzic jest w związku małżeńskim lub nie, wychowuje jedno, dwoje, a może więcej dzieci, ma znaczne przychody, a może nie zarabia zbyt wiele. W końcu istotne są również oskładkowanie umowy, z jakich uzyskuje wynagrodzenia lub nie płaci składek ZUS czy zdrowotnych lub są one za niskie.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna sprawa to taka, że podatnicy zazwyczaj mają trudności w kwestii prawidłowego wypełniania i właściwego wysłania] deklaracji podatek (czytaj też pit 4r) do odliczenia od podatku. Ich kłopoty są przedmiotem wielu interpretacji prawnych, które są wydawane przez Ministra Finansów. Opłaca się więc zdawać sprawę, iż deklarację PIT 4R (zobacz ) składamy w terminie do końca stycznia roku występującego po roku podatkowym. Wysłać ją należy do urzędu skarbowego, jakim zarządza naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania płacącego. Jeśli zaś płatnik nie jest osobą fizyczną, to wysyłamy ją do kwatery bądź miejsca działania działalności, kiedy płatnik nie posiada siedziby. Jeżeli chodzi o temat dofinansowania dla firm, to są z pewnością mnóstwo tego typu pomocy finansowych. Na przykład Ekoturystyka.

Do tego typu projektu organizujący zapraszają firmy, które są należne do sektora MŚP, czyli Małe i Średnie Przedsiębiorstwa z turystyki i rekreacji. Najważniejszym celem takiego rodzaju projektu jest wzmocnienie i polepszenie rozwoju firm branży turystycznej dzięki działaniom w obszarze ekologii. Projekt ma w założeniu wykonanie 2 dniowego szkolenia na terenie pomysłów ekologicznych a także ekoenergetycznych,jak również specjalnego doradzania.