Czym jest Six Sigma oraz Lean Manufacturing i co warto wiedzieć o kursach tego rodzaju?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, aby dążyć do artykułów jak najlepszej jakości i by pomniejszać ilość produktów popsutych i niewiele jakościowych. Jednym z programów, który ma na celu poprawę jakości artykułów jest tak zwany program six sigma, jaki zezwala na zredukowanie usług oraz artykułów wadliwej jakości, co zarazem skutkuje zwiększeniem zadowolenia u Klientów, a także podniesieniem skuteczności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie atrakcyjną strategią jest Lean Manufacturing, który jest zorientowany na zwiększanie produktywności, do tego są to procesy, które mają na celu likwidację czynności zbędnych, ich redukowanie bądź upraszczanie. Strategia ta prowadzi do obniżenia kosztów, wobec tego bezsprzecznie wiąże się także ze zwiększeniem dochodów dla danego przedsiębiorstwa.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co się znajduje w ofercie rozwody jarosław, która dotyczy pokrewnej problematyki.

Lean Manufacturing jest procesem podobnie modnym jak 6 Sigma, wskutek tego również odbywają się dzisiaj rozliczne szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej ważną rolę pełnią takie narzędzia poprawy jakości, jak przykładowo terminowa produkcja na czas, automatyzacja czy zarządzanie dostawami. Narzędzia te stanowią podwalinę metody Lean Manufacturing i również wolno je poznać zapisując się na szkolenia lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą wszechstronny i ogromnie sprawny program działania, wskutek tego aktualnie aranżowane są szkolenia lean six sigma, które mają na celu zdobycie praktycznej wiedzy na temat procesów oraz ich efektywności. Jest to skręcenie dwóch strategii – Six Sigma oraz Lean Manufacturing i okazuje się, że połączenie to gwarantuje niezmiernie wiele doskonałych rezultatów. Szkolenia te są kierowane do licznych grup ludzi, między innymi sporo korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów lub managerowie. Naturalnie tego typu szkoleniami powinna zainteresować się każda firma, niezależnie od tego czy jest to niewielka firma czy też szerokie przedsiębiorstwo, bowiem szkolenia te znacznie przyczynią się do rozwoju każdej działalności.