Ponieważ liczy się oryginalność. To wartość, na której zależy wielu z nas. Po co zgapiać pomysły, kiedy mamy pole do popisu?

Do łask wracają zapomniane rzeczy. Wychodzi bowiem na to, że mamy już za sobą czas, gdy kupowaliśmy bez opamiętania różne rzeczy. A stało się tak, ponieważ po latach komunizmu, gdzie była dostępna ograniczona ilość produktów (i to w każdym przejawie) istnieje w nas chęć posiadania. Wynagrodziły nam to lata dziewięćdziesiąte. Kupowaliśmy kolorowe, często tandetne rzeczy. Domy obijaliśmy „metalplastem”, a bloki nadal malujemy w pastelowe kolory. Obecnie jednak zaczyna wychodzić to z mody.

Zmiany następują, ponieważ prawdopodobnie nastąpił przesyt w zakresie korzystania z dobrodziejstw wszystkiego, co nowe i kolorowe. Czy można bez znudzenia zaopatrywać się w tandetne rzeczy, jak długo można dobierać kolory tak, żeby aż brzydotą raziły w oczy. Niestety, wydaje się, że można dosyć często i nawet dzisiaj jesteśmy tego świadkami.doczytaj także zabawki dla psówPrzykładem jest wygląd otaczającej nas przestrzeni miejskiej. Cóż możemy dostrzec? Czytaj

Po pierwsze, to brak kreatywności w wykorzystaniu przestrzeni miejskiej. To oczywiście pozostałość po latach komunizmy, ale także efekt wojen.

Opakowania tekturowe

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, zostaliśmy dość mocno doświadczeni przez historię Nie mamy więc tradycji ładnego budowania, widać to zwłaszcza po wyglądzie bloków miejskich, które może są i dosyć okej, ale w strasznych kolorach. Tak zwane zjawisko „pastelozy” to wielka bolączka naszego otoczenia. Dobrze, że coraz więcej ludzi zaczyna interesować się antykami, rzeczy po dziadku i babciu, które pięknie wyglądają i się niesamowicie kultowe.Autor

Modne znów staja się drewniane wyroby, skrzynki drewniane czy pudełka drewniane.

Na niniejszej stronie znajdują się absorbujące zagadnienia, ale sprawdź także dodatkowe tematyczne wątki (abk.pl/kalendarz-szkolen/), ponieważ one również zapewne Cię zaintrygują.

Zamiast kupować meble w marketach coraz częściej szukamy inspiracji na przykład na pchlich targach. Tam możemy kupić wspaniałe, zabytkowe i oryginalne meble. To zdecydowanie lepsze niż decydowanie się na rzeczy z masowej produkcji. Powinniśmy jednak pamiętać, że jest tomoda która przedostaje się do świadomości bardzo powoli. Wielu ludziom wystarcza po prostu nowoczesnym wystrojem czy ten pozostawiony z czasów komunizmu. Niektórzy jednocześnie nie mają pieniędzy na stare meble, więc kupują to, na co ich stać.
Więcej