Sytuacja na rynku pracy wczoraj i dziś. Zmiany i jeszcze raz zmiany

Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy zupełnie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? Zdecydowanie, na sto procent znajdą się takie osoby. Mało osób wybierało się na studia, tak więc nie było za dużo magistrów, reszta uczyła się w technikach zawodowych i zawodówkach.

Praca w branży IT

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pracy wystarczało dla każdego, bo jak to komunistyczna wykładnia definiowała: jak to nie pracować, to skąd ma dochody?! Aktualnie jest całkowicie inaczej. Raz osiągnięte wykształcenie nie wystarcza, należy ciągle się dokształcać, a to nie gwarantuje i tak pewnej pracy.

Dlaczego tak się dzieje? Czynników takiego stanu jest bardzo dużo. Jest powszechnie wiadomym, iż mamy kapitalizm, a państwo już nie rozdziela zatrudnienia w taki sam sposób jak dawniej. Dawniej właściwie wszystko było w rękach państwa, a wszystko było zarządzane centralnie. Każda gałąź przemysłu miała przydziały dla tysięcy osób i zatrudniała na prawo i lewo dosłownie wszystkich. Wiadomym jest bezrobocie na pewno nie wynosiło zero procent (a podkreśla się to często, gdy jest dyskusja o przeszłości), po prostu skutecznie działała propaganda.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wątków na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) w ten link i ciesz się lekturą.

Uczciwie należy jednak przyznać, że ludzi bez pracy było naprawdę bardzo mało.

Biznes

Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony ktoś może pomyśleć: wow, to były wspaniałe lata! Niby tak, szczególnie, że teraz jesteśmy zmuszeni borykać się z wysokim bezrobociem wśród młodych (i nie tylko), jednakże taki stan miał dwie strony medalu. Z jednej strony było fajnie, ponieważ istniał tak zwany przydział pracy, ale z drugiej strony nikt nie był w stanie kontrolować zadłużającej się stopniowo gospodarki. Polska żyła na kredyt, a przeszłe długi spłacamy po dziś dzień. Niemniej, aktualnie mamy wolny rynek, który wszystko reguluje. Wiemy, że należy brać udział w szkoleniach, żeby nie wypaść poza rynek pracy.

Zwłaszcza, wiedzą o tym menadżerzy pracujący w branży najnowszych technologii dlatego też, szkolenia dla menedżerów (ciekawe szkolenie dla menedżerów) mają spore wzięcie. Wiedzą o tym wszyscy, co pracują (Poszukujesz zatrudnienia? Rzuć okiem na stanowiska – workservice pracownik produkcji bielsko-biała) w nowych mediach, branży internetowej, to tam właśnie należy się ciągle dokształcać, bo z dnia na dzień w tej branży coś się zmienia. Na baczności powinni się mieć specjaliści od pozycjonowania czy specjaliści do spraw e-commerce. To tak zmienny rynek, iż ciągle należy trzymać rękę na pulsie, ażeby nie zostać z tyłu. Objętość tego artykułu nie pozwala na wymienienie więcej zawodów, w których należy się kształcić i szkolić – idź tutaj na