Posiadanie kominka to przyjemność, która wymaga również obowiązkowości. Jak w tym sensie dbać o kominek?

Kominek to coś wymarzonego, bo nie tylko grzeje nasz dom, ale też urozmaica każde pomieszczenie w odpowiednią atmosferę. Niestety, nie da się równocześnie uniknąć niemiłego obowiązku, którą jest czyszczenie kominka. I tu właśnie pojawia się pytanie – co jest do tego najlepsze? Czy używać standardowych sposobów, jak zmiotka i szufelka, czy inaczej uprościć sobie sprzątanie kominka stosują nowoczesne rozwiązania techniczne? Bez wątpienia lepiej wspomóc się pracując z separatorem popiołu.

Kominek elektryczny Bach marki Optiflame

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Separator popiołu to narzędzie, które będzie używane w każdym domu, w którym znajduje siękominek. Separator używany jest do gromadzenia popiołu, osadów i innych podobnego typu nieprzyjemnych zanieczyszczeń ze wszystkich typów kominków, pieców czy kotłów. Może pracować z każdym rodzajem odkurzacza, tak więc może być użyty tu odkurzacz – więcej na tej stronie – normalny jak i centralny. Separator będzie używany też w czasie sprzątania gipsu i cementu czy usuwaniu niewielkiego gruzu po pracach budowlanych. Z jego pomocą posprzątamy również na przykład warsztat z metalowych opiłków nie niszcząc przy tym odkurzacza. Separator popiołu jest swoistym filtrem chroniącym standardowy odkurzacz (dodatkowe info) przed niepotrzebnymi uszkodzeniami.Stosowany w separatorze proces filtracji doskonale chroni urządzenie przed różnymi negatywnymi odpadkami, które są w stanie zepsuć jego silnik.

Taki separator jest niezwykle prosty i komfortowy w obsłudze. Należy mieć pod ręką jedynie zwykły odkurzacz i likwidowanie uciążliwych do tej pory zanieczyszczeńprzestaje być kłopotliwe. Z separatorem ogarnianie kominka jest niezwykle proste. Tyle, co należy zrobić to podłączyć separator do odkurzacza, włączyć go, a potem używając jego siłę ssania odkurzacza usunąćuciążliwe śmieci do separatora.
Separator zazwyczaj jest robiony z dbałością o każdy najmniejszy detal. Pod kątem technicznym separator wyposażony jest w duży zbiornik zrobiony z dobrze wykonanej blachy. Separator popiołu, jak normalny odkurzacz, zaopatrzony jest w elastyczny wąż ssący. Gniazdo wlotowe separatora pozwala na przyłączenie każdego rodzaju odkurzacza, czy to tradycyjnego, czy centralnego.