Co do spania, a co do siedzenia? Wybór jest duży, ale jakim sposobem wybrać najlepiej? To nasza ciekawa propozycja

Jeżeli szukacie czegoś do spania i siedzenia – wygodnego, praktycznego, modnego, ale i niedrogiego – stoicie przed nie lada wyzwaniem. Co wybrać? Na kanapę, łóżko, a może na… narożnik? Ostatnimi czasy naprawdę spektakularne triumfy święcą właśnie te ostatnie – narożniki. Jak bez mała wszystko,posiadają one swoich zagorzałych zwolenników, jednak mają również przeciwników. W końcu nic nie jest tak do końca uniwersalne i idealne. Nawet narożnik.

Pokój dzienny

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Narożnik znajdzie zastosowanie właściwie w każdych warunkach.Jeżeli posiadacie w mieszkaniu oświetlenie (zobacz witryna internetowa) domu niewiele miejsca – narożnik cudownie je wypełni. Na minimum przestrzeni uzyskacie maksimum miejsca do wypoczynku. Narożnik może zastąpić bowiem cały zestaw do wypoczynku: kanapę i fotele. Zwłaszcza ci wszyscy, którzy posiadają większą rodzinę, w pełni mogą odkryć zalety narożnika. Do tego narożnik można wykorzystywać także do spania – sofy, fotele, narożniki. Nie zawsze jest to, niestety, wygodne rozwiązanie, ale – nie oszukujmy się – nie zawsze posiadamy odmienne wyjście. Producenci narożników zapewniają, że dobrze takich mebli używać do spania raz na jakiś czas – kiedy jest u nas znajomy z innego miasta.

Jakiego typu narożnik opłaca się wybrać? Wybór jest duży, gdyż po uwagę musimy wziąć całą masę odmiennych czynników.Po pierwsze: wielkość. Ten najlepiej wyznaczyć w zaciszu własnego domostwa. znaleźć miejsce, w którym planujemy postawić nasz narożnik i z wymiarami (zapisanymi na kartce oświetlenie (zobacz jesteśmy tutaj) utrwalonymi w głowie) udać się do sklepu lub usiąść do komputera i przeszukać zasoby sklepów w Internecie.

zobacz również

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie: kształt. Ten co poniektórym może się kojarzyć jedynie z kwestią obowiązujących trendów.powszechnie wiadomo, jednego roku w modzie są meble kanciaste, drugiego – raczej opływowe czy nawet faliste. Z pewnością toteż może się okazać ważne: czy chcemy, by nasz narożnik był odzwierciedleniem najnowszych krzyków mody czy, wprost przeciwnie, pochwałą zawsze modnej i nie starzejącej się klasyki. Kształt ma jednak znacznie ważniejsze znaczenie – od niego jest zależne bowiem, w jaki sposób nasz narożnik będzie wyglądał. Jeżeli planujemy go postawić w niewielkim zagraconym pokoju nie może wydawać się zbyt duży. I odwrotnie.

Po trzecie: kolor i rodzaj materiału. Jasna skóra (przepiękna, ale łatwa do zabrudzenia, a do tego nietrwała zwłaszcza przy dzieciach lub domowych zwierzakach)? A może ciemnobrązowy materiał (nie tak piękny, ale za to praktyczny, bo po zdjęciu z narożnika możemy go bez problemu uprać, by wyglądał jak nowy)? Rzecz gustu i podejścia do tematu.