Serwis klimatyzacji: Jak dużo kosztuje oraz na czym polega przegląd klimatyzacji

Klimatyzacja w samochodach przestała już być stylowym dodatkiem. Co chwila więcej samochodów posiada ten dodatek seryjnie montowany, dzięki czemu możemy w parne dni rozkoszować się rześkim podmuchem zimnego powietrza, tłoczonego przez dysze nawiewowe do wnętrza samochodu. O klimatyzację powinno jednak troszczyć się, żeby sprawnie działała z przyjściem cieplejszych dni.

poznaj naszą ofertę

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, podczas gdy na dworze robi się co chwila cieplej, przystaje przypomnieć sobie o klimatyzacji – więcej info -. Na nieszczęście co krok na okres zimowy w wielu przypadkach zapominamy o użytkowaniu jej, co jest kolosalnym błędem. O tym układzie powinno się pamiętać przez pełny rok, chociażby tylko z tego powodu, iż wielorakie mechanizmy czy całe sprzęty pozostawione na długi okres w spoczynku, po powtórnym włączeniu niejednokrotnie zaczynają szwankować. Już niekiedy włączenie jej jeden raz na dwa tygodnie starczy.

Prawidłowa eksploatacja układu klimatyzacji potrzebuje, żeby chociaż raz w roku poddać ją cyklicznemu przeglądowi.

Sprawdź, jakiego rodzaju dane odnajdziesz po przejściu do serwisu www. Zapewne będą bardzo interesujące oraz warte uwagi, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracać.

Standardowego przeglądu klimatyzacji w aucie wcale nie trzeba robić potrzebnie przed letnim sezonem. Zabieg ten można wykonać już wiosną, zanim nadejdą upały. Wóz należy oddać do specjalistycznego zakładu, jaki oferuje serwis klimatyzacji (sprawdź, kto może Ci pomóc). Tam zostanie zbadany stan sprężarki, efektywność studzenia układu, przetestowany zostanie też szczególnie poziom wielkości czynnika chłodzącego. Kiedy w warsztacie zawodowcy stwierdzą zagrzybienie w układzie, profesjonalnie je usuną poprzez dopuszczalne dezynfekcje klimatyzacji. Wszystkie usterki i szczeliny zostaną zreperowane, a w przypadku powiedzenia poważnego osłabienia kompresora, mechanicy go zamienią.

Obecnie ważne jest to, iż kiedy o klimatyzacji będziemy pamiętać przez całkowity rok, to serwis klimatyzacji będziemy mogli założyć tuż po ustąpieniu zimy a przed nadejściem upałów. Wówczas niezaprzeczalnie nie będzie kolejek w warsztacie, a do tego może być sporo taniej. Wartości zabiegów, jakimi są dezynfekcje klimatyzacji są różnorodne. Za pełny przegląd uiścimy jednak za każdym razem ponad 100 zł.