Niezbędne jest ci napełnianie klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji? Odrobina wiedzy unaoczni ten nieznany temat.

Każdy właściciel samochodu wyposażonego w system klimatyzacji nie może zapomnieć o jej cyklicznym czyszczeniu – odgrzybianiu i napełnianiu. Warto też nie zapominać, że jest ona wytworzona dla naszego komfortu, podwyższa jakość podróży, daje możliwość schłodzenia rozgrzanego wnętrza samochodu w gorące pory.

samochód

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ona z pewnością także pewnego rodzaju deską ratunku dla kierującego, ponieważ umożliwia dłużej zachować koncentrację i komfort. Należy ie zapominać, że regularne napełnianie klimatyzacji daje większe bezpieczeństwo poruszania się po drodze, ponieważ układ ten suszy powietrze w aucie, a to w wilgotne, pochmurne dni przeciwdziała zaparowaniu szyb, które mogą umniejszać widoczność.

Cały system klimatyzacji (wypróbuj w promocji montaż klimatyzacji warszawa) wypełniony być powinien czynnikiem roboczym – swego rodzaju substancją, którą spręża kompresor, a potem wpływa do parownika, a tam już ulega rozprężeniu. W czasie tego cyklu płyn ochładza parownik i okalające go powietrze z dmuchawy nawiewu w aucie. Następnie substancja przepływa do skraplacza i oddaje ciepło zaczerpnięte z parownika. System ten jest nieprzerwany i owocuje schładzaniem parownika i udostępnieniem ciepła przez chłodnicę do otoczenia – dowiedz się więcej.

Czyszczenie klimatyzacji musi być przeprowadzone przynajmniej raz na rok. Nazywane jest to też odgrzybianiem, z tego względu, że podczas eksploatacji klimatyzacji, w wilgotnym układzie zbierają się bakterie oraz grzyby. Przyczyniają się do tego, że z wywiewów klimatyzacji uwalniają się niemiłe aromaty, a tego typu powietrze może powodować różnego rodzaju schorzenia, reakcje alergiczne dróg oddechowych i skóry. Czyszczenie klimatyzacji nie jest ciężkim systemem. Polega na dezynfekcji całego układu schładzającego specjalistycznymi substancjami chemicznymi. Ich małe cząsteczki otaczają parownik i dokładnie wszystkie odnogi i zakamarki nawiewów. Odmienną metodą oczyszczania jest również ozonowanie kabiny. Aby cały mechanizm pracował prawidłowo, bezproblemowo i przynosił efekty, to niezbędna jest właściwa wielkość czynnika roboczego – płynu w systemie (polecana strona).

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Napełnianie klimatyzacji jest niezbędnym procesem, jeżeli chce się korzystać z tego dobrodziejstwa, ponieważ w miarę funkcjonowania ilość cieczy w przewodach się zmniejsza. Wtedy cały układ przestaje działać właściwie. Napełnianie klimatyzacji należy wykonać raz w roku, a najlepszą chwilą jest okres wiosenny.