Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala oszczędzać pieniądze – informacja to siła

Internet już od wielu lat dostępna jest w każdym domu. Dla jednych jest narzędziem służącym jedynie do rozrywki i wykorzystania wolnego czasu, niektórzy ludzie wykorzystują go do podtrzymywania kontaktów z bliskimi i przyjaciółmi, ale prawdopodobnie większość osób używających internetu wykorzystuje go do pracy. Praktycznie nieskończone możliwości, takie jak natychmiastową komunikację czy możliwość obejrzenia ogromnych baz danych w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez internet. Dlatego też sporo firm na co dzień wykorzystuje sieć jako narzędzie ułatwiające prace. Nie jest inaczej także w przypadku branży spedycyjnej. Ale co na tym zyskuje klient?

Jako przykład posłuży mi tutaj giełda transportowa, czyli strona w sieci , bardzo podobne do zwykłej, finansowej giełdy, w którym są kolekcjonowane i przetrzymywane informacje dotyczące spedycji i dostarczania ładunków. Tego typu giełda ładunków pozwala przedsiębiorcom przede wszystkim obniżenie kosztów i zwiększenie zysków, przez optymalne zapełnienie przestrzeni ładunkowej w każdym samochodzie. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – chcielibyśmy przewieźć niewielki ładunek z miasta A do miejsca B, nie posiadamy jednak własnego transportu, a żaden z przyjaciół nie jest w stanie nam pomóc. Sprzęt, jaki chcemy przewieźć nie nie zajmuje dużo miejsca, także nie opłaca się nam wynajmować całego busa, jaki będzie obciążał nasz portfel.

W tym wypadku z pomocą przychodzi do nas giełda transportowa, na której będziemy mogli zobaczyć informację dotyczące spedycji i przewozów, jakie obsługują obecne na giełdzie przedsiębiorstwa, wybrać miejsce startowe i końcowe, zapytać się o dostępność miejsca na ładunek, a potem przesłać taką informację wprost do firmy transportowej.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://www.psycholog-wroclaw.com/) szczegółów.

Nie jest to ciężkie, zgodzicie się ze mną?

Korzystanie z giełdy w taki sposób to zdaniem wielu ekonomistów idealna realizacja zasady win-win – zyskuje zarówno klient, jaki jest w stanie zaoszczędzić czas na poszukiwaniu firmy przewozowej i pieniądze na wynajmowaniu osobnego transportu, a również wygrywa organizator transportu, jaki może liczyć na dodatkowy zarobek dzięki dodatkowym zleceniom i zmniejszenie pustych przewozów.