Na co patrzeć przy doborze mebli najwyższej jakości?

Będąc przed faktem doboru mebli najczęściej zastanawiamy się, jaką kolekcję kupić. Chcemy dokonać udanego zakupu, który ma posłużyć na co najmniej parę lat. Warto jednak pamiętać, że cechy użytkowe mebli w głównej mierze zależą od jakości ich zrobienia. Należy się upewnić, czy dany producent mebli zabiega o bezpieczeństwo ich eksploatowania i wytrzymałość w eksploatacji.

To właśnie jakość użytych materiałów, sposób wykończenia, połączenia konstrukcji i stateczność wszystkich łączeń są wyznacznikami, czy wybrany mebel jest wytrzymały i bezpieczny. Mebel musi być odpowiednio zaprojektowany z wzięciem pod uwagę potrzeb potencjalnego użytkownika. Jakość mebli zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości użytych materiałów. A najwłaściwszym materiałem konstrukcyjnym jest drewno. Odnośnie płyt wiórowych bardzo istotny jest poziom higieniczności. Polskie Meble posiadają odpowiednie certyfikaty na wszelkie półprodukty stosowane w procesie produkcji mebli. W czasie zakupu warto zrobić sprawdzian na stateczność, by zobaczyć czy dany producent mebli zadbał o ich bezpieczne użytkowanie. Należy więc wysunąć wszystkie szuflady, uchylić drzwiczki oraz zobaczyć, czy mebel się nie przewraca.

idź do strony Wajnert

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczególną uwagę zasługuje także porządne wykonanie i sposób wykończenia mebli. Wiedząc już, na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli >> http://perfect-przeprowadzki.pl/ powinno się nareszcie rozpocząć szukać odpowiedniej kompozycji. Obecnie modne są meble jednostkowe wchodzące w skład tego samego zestawienia ale dające się dowolnie zestawiać. Meblościanki są już niemodne. Obecnie istotne są elementy, które można zestawić według własnego uznania. Należy przy tym uwzględnić wielkość pomieszczenia, które planujemy umeblować. Warto więc zmierzyć długość i wysokość ścian, odległości do drzwi, okien. Wszystko to ma wpływ na wybór mebla. Nie warto brać masywnych meble (polecamy komoda w stylu prowansalskim) do niewielkiego pokoju. To je zmniejszy oraz obniży funkcjonalność. Podobnie jest z ilością elementów. Trzeba zachować w tym zakresie umiar. Nie w każdej sytuacji spora ilość mebli wprowadza ład i porządek. Nadmierna liczba może wprowadzić chaos oraz nieład estetyczny.

Poszukując zestawów dobrze jest pomyśleć o polskim rynku. Polskie Meble nie tylko są gwarantem jakości, ale dają też miejsca pracy w bliskim otoczeniu. Zatem zanim dokonasz wyboru mebli, zwróć uwagę na jakość stosowanych półproduktów, sposób ich wykończenia, estetykę i spełniane funkcje.. Wart zainteresowania jest . Jedynie w ten sposób dokonasz zadowalającego zakupu.