Co powinno się szczególnie wiedzieć w temacie otwierania sali weselnej?

Gdy przed kilkoma dniami byłem na ślubie i zabawie weselnej swojego przyjaciela, zrozumiałem, iż w zasadzie biznes weselny w Polsce to świetna okazja na fantastyczny zarobek. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach charakteryzujemy się tymi właściwościami, dzięki którym będziemy mieli możliwość z powodzeniem prowadzić biznes, lecz serdecznie polecam posiadającym większy kapitał to by zainwestowali w branży weselnej. Pytałem się właściciela sali – odrzekł, iż zasadniczo mówimy o dużych profitach. Chociaż koszt startowy także do małych bez dwóch zdań nie należy.

Wesele w górach

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com

Jak powszechnie wiadomo, Polska to kraj, w którym generalnie wesela są organizowane na bogato. Nawet jeżeli młodzi i ich rodzice nie są zamożni, to i tak wesele jest kapitalne. Ostatnimi czasy dużo słyszy się o małych przyjęciach weselnych, ale nie jest to popularny trend. Co w takim razie chciałbym w szczególności napisać zainteresowanym założeniem sali weselnej? Niewątpliwie wesela w polsce są słynne ze smacznej kuchni. A więc doskonała sala weselna musi cechować się bardzo dobrze wyposażoną kuchnią. W takim pomieszczeniu pewnie kucharze będą wyczyniać prawdziwe kulinarne cuda…

Istotne jest również to by nasza sala weselna nie była zbyt mała. W końcu kiedy sala jest mała, w automatyczny sposób tracimy pewną część klienteli. Zresztą niewielkie sale sprawiają, że choćby jest mało miejsca do zabawy. Warto także zwrócić uwagę, iż często weselnicy chcą po prostu iść spać – chociażby matki z dziećmi. W dalszym ciągu są w Polsce bardzo popularne poprawiny, a więc byłoby doskonale, gdybyśmy mogli zapewnić nocleg. Czyli generalnie koszt otworzenia sali weselnej z prawdziwego zdarzenia jest relatywnie wielki (więcej).

Sala konferencyjna

Autor: The Charterhouse Causeway Bay
Źródło: http://www.flickr.com

I właśnie dlatego należy w jakiś sposób rozszerzać własną działalność gospodarczą – a więc w weekendy można zorganizować wesela, różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, np. komunię, a jeszcze na dodatek choćby udostępnić firmom sale konferencyjne. W naszym kraju odbywa się sporo konferencji, to niemały profit. Szczególnie na czasie są sale konferencyjne w górach (np. Karczma Rusiń-Ski) bądź nad morzem. Zdaję sobie sprawę, że może nie napisałem w owym tekście zbyt wielu wartościowych informacji, ale mam nadzieję, iż wszyscy zainteresowani biznesem weselnym właśnie dzięki owemu tekstowi wreszcie będą mogli się czegoś nauczyć.