Nie ufasz do końca własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zainstalowaniu monitoringu w firmie

W współczesnych czasach przedsiębiorcy niestety niejednokrotnie przekonują się, że nie każdemu podwładnemu można w stu procentach zaufać. Często słyszy się o podwładnych, którzy okradają własnego pracodawcę – nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym chronić i decydują się coraz częściej na montaż w swoim magazynie monitoringu.

monitoring

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty również zacząłeś się zastanawiać nad zamontowaniem w firmie monitoringu, oznacza to najprawdopodobniej, że jest Ci to potrzebne i że nadszedł właściwy moment na to, aby nabyć zestaw do monitoringu. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo firm, które oferują takie zestawy do monitoringu. Najlepiej będzie niewątpliwie zdecydować się na firmę, która nie tylko oferuje sprzedaż takiego zestawu, ale także jego profesjonalny montaż oraz okresowe konserwacje i drobne prace naprawcze w zestawie. Oczywiście wtedy zapłacisz nieco więcej, jednak możemy Cię zapewnić, że wydanie tych dodatkowych funduszy na takie usługi niewątpliwie jest tego warte.

Jeśli już zdecydujesz się na zamontowanie zestawu do monitoringu w firmie, wówczas powinieneś zastanowić się dobrze nad tym, gdzie konkretnie chcesz umieścić kamery CCTV. Pamiętaj, że nie mogą się one znaleźć w miejscach, gdzie masz obowiązek zapewnić swoim pracownikom zupełną prywatność – a więc dla przykładu w łazienkach, stołówce pracowniczej lub pokoju socjalnym.

Z drugiej strony powinieneś zamontować kamery w takich punktach, aby mieć widok na najważniejsze miejsca w firmie. Jeśli przykładowo podejrzewasz, że ktoś wynosi towar (zobacz monitorowanie brandu) z magazynu, wtedy powinieneś nakierować kamerę dokładnie na to miejsce.

Pamiętaj, że kamery CCTV mogą służyć Ci nie tylko do obserwowania podwładnych, ale także do zapewnienia im bezpieczeństwa. Sporo właścicieli stacji benzynowych, które szczególnie są narażone na wszelkiego rodzaju napady, decyduje się na montaż kamer, które w razie napadu pozwolą na identyfikację rabusia. Czasami nagrania z takich dokładnie kamer znacznie przyczyniły się nie tylko do ujęcia takich ludzi, ale także do ich skazania.

Jak widać, kamery CCTV są pomocne właściwie w każdej firmie. Jeżeli nawet nie chcesz obserwować swoich podwładnych, wówczas i tak dobrze się zastanowić nad montażem takich kamer.

Czy obecnie szukasz czegoś interesującego na omawiany temat? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę taczki dla dzieci wader.

Jak widać, kategorycznie nikomu nie zaszkodzą, a mogą być naprawdę przydatne.

Dowiedz się więcej o monitoringu przemysłowym